Борги жителів Житомирщини за використаний газ перевищили 60 млн гривень

Від початку опалювального сезону заборгованість населення області зросла більш ніж на 30%. На сьогодні вона становить 61,7 млн. грн.

Несвоєчасні розрахунки за газ спричинило насамперед подорожчання газу у минулому році. Разом з тим держава обмежила громадянам доступ до соціальної допомоги, зменшивши у в 1,5-2 рази норми споживання тим, хто користується субсидією і пільговикам. Серед споживачів природного газу таких більше 30%.

Подолати проблему збільшенням боргів газопостачальній компанії «Житомиргаз» непросто через недосконале законодавство. Зокрема у Правилах надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабміну, передбачене застосування до боржників неустойки (пені), якщо оплата за газ прострочена. Однак механізм нарахування пені у законодавчому документі не визначений. Тому фактично компанія позбавлена дієвих важелів впливу на недисциплінованих споживачів. Єдиний, законодавчо обґрунтований, спосіб зупинити ріст боргів за газ – відключати боржників від системи газопостачання.

«На сьогодні по області за систематичні неплатежі від’єднанні від газопостачання 7,4 тисяч боржників. На жаль, навіть після відключення наші клієнти не поспішають сплачувати борги. Тому наступний крок компанії – це звернення до суду», – додає заступник голови правління з постачання та обліку газу Віталій Косенко.

Варто зазначити, що сума заборгованості зростає, тому що триває опалювальний сезон. Проте нашим клієнтам важливо зрозуміти, що утримання системи газопостачання безпосередньо залежить від своєчасних розрахунків за газ. Адже за рахунок своїх доходів, насамперед від тарифної виручки, підприємство забезпечує безперебійність газпостачання Житомирської області.

В таких умовах відсутність у газопостачальних підприємств ефективних інструментів впливу на платіжну дисципліну споживачів, особливо в умовах зростання ціни на газ, може призвести до збільшення боргів та погіршення ситуації у всій газової галузі. А введення простого і оперативного механізму нарахування штрафних санкцій дозволить підвищити дисципліну розрахунків і зменшити кількість недобросовісних споживачів.

Житомирщина газ борги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі