За підтримки житомирян в минулому році троє дітей змогли використати свій шанс лікування за кордоном

15 лютого – Міжнародний день дітей з онкологічними хворобами.

День дітей, хворих на рак відзначають щорічно багато країн планети. Ця дата вперше з'явилася в календарі в 2001 році за ініціативи Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак.

Сьогодні День дітей, хворих на рак, проводиться більш ніж в 40 країнах під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів. Це не день відчаю, а свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя.

Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.

В Україні виживають 50% дітей з онкологічними захворюваннями, у світі - 66-79%.

За словами обласного позаштатного дитячого гематолога, завідувачки онкогематологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні Людмили Чмут, найголовнішою проблемою дитячої онкології в нашій області, як і по Україні в цілому, є запізніла діагностика злоякісних захворювань. Переоцінити важливість цього моменту важко – діти, на відміну від дорослих, при своєчасній діагностиці мають 70-80%-ві шанси на повне одужання.

Дитячий рак – це не фатальний вирок, сучасна медицина здатна протистояти хворобі. Якщо 30 років тому на Україні виживало менше 10% дітей, що захворіли на рак, то сьогодні - більше половини.

Боротьба з онкологічними захворюваннями є складною соціальною проблемою, тому основна мета - покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних захворювань.

Багато з нас думають, що хвора на рак дитина – безнадійна і приречена. Насправді їхні життя закінчуються на нашій байдужості! Не викреслюйте зі своїх сердець цих дітей! Вони мають право на життя, на любов, на добрі враження і відкриття. І всіма силами, які в них є, борються за це право. Ми просто зобов’язані їм допомогти.

Не один рк діти онкогематологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні відчувають турботу вчителів та учнів шкіл міста Житомира, колективів та студентів Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського державного університету ім.І.Франка. Учні та студенти влаштовують для дітей концерти з нагоди свят, дарують іграшки та книжки, здають кров.

Вагому психологічну та матеріальну підтримку дітям у відділенні надають Благодійні фонди «Всесвіт за майбутнє», молодіжна громадська організація «АРТ-село», Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя», які відвідують хворих у відділенні, проводять з ними заняття з арт-терапії, влаштовують благодійні аукціони з метою збору коштів для онкохворих діток.

За підтримки житомирян в минулому році троє дітей змогли використати свій шанс лікування за кордоном.

Житомир метогляд рак онкологія діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі