На Житомирщині триває підрахунок мешканців лісу

Одразу по закінченню сезону полювання і впродовж лютого місяця в мисливських господарствах області триває облік диких тварин. Про це передає прес-служба ЖОУЛМГ.

Користувачі мисливських угідь хочуть знати, які тварини і в якій кількості мешкають нині на певних територіях, з тим, щоб спланувати біотехнічні заходи на наступний рік та визначити ліміти добування мисливських видів.

 Процес цей достатньо трудомісткий, - каже завідуючий сектором мисливського господарства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Логвінчук. – Моніторинг звірини проводиться різними методами: і облік в місцях підгодівлі, і за слідами, і навіть з допомогою авіанагляду. Обліку підлягають як мисливські види, так і червонокнижні.

Особливу увагу приділяють тим видам, кількість яких у наших угіддях має тенденцію до зменшення. В останні роки на території нашої області до таких варто віднести зайця-русака. Відсутність належної кормової бази, браконьєрське полювання та дещо більша за нормативну кількість лисиці – це ті фактори, які негативно вплинули на популяцію зайця.

Помічається і деяке зменшення водоплаваючої птиці – даються взнаки пересихання боліт в останні посушливі роки.

Зменшення популяції певного виду може призвести до заборони полювання на нього на певний період, допоки його кількість знову не стане оптимальною.

Як показують останні моніторинги, в угіддях області з року в рік збільшується кількість копитних: лося, козулі, оленя європейського та кабана дикого. Чисельність останнього значно перевищує оптимальну, тому почастішали випадки, коли дикі свині завдають шкоди сільськогосподарським культурам.

Житомирщина мешканці лісу підрахунки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі