У Житомирі розповіли про структурну перебудову діяльності органів прокуратури області

Прокурор області Дмитро Лубчук 18 лютого провів прес-конференцію із журналістами центральних і регіональних засобів масової інформації.

На зустрічі із журналістами керівник відомства розповів про підсумки роботи прокуратури області за 2014 рік та початок цього року, а також здійснення повноважень в умовах реформування.

Дмитро Лубчук, зокрема, повідомив, що, відповідно до наказу Генерального прокурора України, здійснено структурну перебудову діяльності органів прокуратури області. У зв’язку з набранням чинності окремих положень Закону України «Про прокуратуру», ліквідовано підрозділи, які здійснювали нагляд за додержанням і застосуванням законів, а також спеціалізовані прокуратури. Наразі відбувається оптимізація штатного розпису, яка передбачає скорочення майже півтори сотні працівників.

На зустрічі із журналістами Дмитро Лубчук підкреслив, що першочерговим завданням для прокуратури є закінчення розслідування кримінальних проваджень, що стосуються учасників масових акцій на Майдані. Хід їх розслідування – на особистому контролі прокурора області. «Виконано значний обсяг роботи. Зокрема, слідчими та процесуальними керівниками допитано понад 500 осіб, призначено 15 судових експертиз, проведено 5 обшуків та 36 тимчасових доступів до речей і документів, 12 слідчих експериментів та інші слідчі дії для встановлення усіх фактичних обставин», - поінформував він журналістів.

Окрім того, для участі у робочих нарадах та проведенні слідчих дій також запрошують і самих активістів.

Дмитро Лубчук наголосив, що принципово підходить до оцінки роботи своїх підлеглих стосовно розслідування кримінальних проваджень цієї категорії. Зокрема, двох прокурорів за неналежне виконання службових обов’язків покарано.

Окрім цього, за результатами перевірок стану досудового розслідування кримінальних правопорушень цієї категорії, прокуратурою області внесено начальнику УМВС України в області 6 подань, за розглядом яких за безвідповідальне ставлення до виконання службових обов’язків до дисциплінарної відповідальності притягнуто працівників міліції.

Три кримінальні провадження з обвинувальним висновком, одне з яких цього року, скеровано до суду.

Наразі триває досудове розслідування ще у трьох кримінальних провадженнях, по закінченню якого буде прийнято законні рішення.

Розповідаючи про результати роботи з питань протидії корупційним проявам, прокурор області зауважив, що прокуратура зайняла принципову позицію стосовно призначених судами покарань за корупційні діяння.

Зокрема, прокуратурою області внесено апеляцію на вирок Коростишівського районного суду (від 21.11.2014), яким перекваліфіковано дії та фактично звільнено від відбування покарання із застосуванням закону про амністію посадовця, що отримав хабар - 35 тис доларів США.

Відтак, 17 лютого цього року, апеляційним судом Житомирської області апеляцію задоволено, рішення Коростишівського районного суду (від 21.11.2014) скасовано та провадження, під час розгляду якого державний обвинувач орієнтував суд на позбавлення волі терміном 8 років, скеровано на новий судовий розгляд.

У цілому минулого року правоохоронними органами розслідувано 30 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення стосовно 36 осіб та із обвинувальними актами скеровано до суду.

Дмитро Лубчук розповів про здобутки прокурорів у ході здійснення представницьких повноважень. Зокрема, минулого року прокурорами пред’явлено позовів на 169 млн грн, розглянуто та задоволено - на 137 млн грн, зареєстровано 69 кримінальних проваджень, з яких 26 скеровано до суду. А вже цього року за прокурорськими позовами стягнуто майже 1 млн грн.

Не оминув прокурор області такого актуального питання, як додержання законодавства у земельній сфері. За втручання прокурорів на користь держави і територіальних громад повернуто понад 1700 га землі та попереджено незаконне відчуження понад 1 760 гектарів.

Загалом за результатами прокурорських перевірок у сфері земельних відносин розпочато 15 кримінальних проваджень, за документами прокурорського реагування притягнуто до відповідальності 118 посадових осіб. Судами задоволено 198 позовів на 33,7 млн грн. Реально виконано рішень на 41 млн грн.

На прес-конференції журналістів також поінформовано про захист прав і свобод дітей, у ході здійснення якого поновлено права майже 4,5 тисячі дітей. За прокурорськими позовами на користь дітей судами стягнуто 1,6 млн грн.

Дмитро Лубчук відповів на низку запитань журналістів, які стосувалися реформування органів прокуратури, розслідування кримінальних проваджень стосовно активістів Майдану, оскарження прокурорами м’яких вироків суду щодо корупційних діянь високопосадовців, додержання виборчого законодавства, під час мобілізації та з інших актуальних напрямів діяльності відомства.

Житомир прокуратура Лубчук підсумки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі