На станції Коростень відбувся мітинг-вшанування з нагоди затвердження Тризуба

19 лютого у Коростені на території  залізничного вокзалу станції Коростень відбувся мітинг-вшанування з нагоди затвердження малого герба України – Тризуба.

Про це пише офіційний сайт Коростеня.

Емблеми, символи, знаки людство створювало протягом усього свого існування. Згодом одні з них виділилися і стали важливими, навіть символічними, для всього народу. Це гімн, прапор, герб. Їх має кожна країна. 

Гімн і прапор України творилися вже в XIX столітті, а ось герб у формі тризуба - надбання тисячоліть. 

19 лютого 1992 затверджений малий Державний герб України. Конституцією також передбачено і великий Державний герб, однак досі його не прийнято. Центральною геральдичною фігурою герба є тризуб князя Володимира. 

Існує до 30 теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу і т.д.). За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах. Як знак князівського роду тризуб широко використовувався не печатках, якими скріплювали міжнародні договори.

 Однак тризуб не був офіційним гербом Київської Русі в сучасному розумінні. Справжні герби прийшли до нас із західних країн і вперше зустрічаються в Галичині в XIV столітті. У період феодальної роздробленості Русі тризуб зник з ужитку. На зміну приходять: на київській землі - зображення Святого Михайла, а на Галичині - лев, який спирається на скелю. Із введенням козацького реєстрового війська в Україні з'являється нова гербова символіка - лицар-козак з самопалом. Це зображення широко використовувалося на печатках запорізьких козаків.

 Під час Першої світової війни знак у формі тризуба використовували українські січові стрільці. Тризуб став своєрідним орденом, відзнакою за хоробрість в Українській галицькій армії.

Революційні події 1917 року відродили українську державність і поставили на порядок денний питання Державного герба України.

12 (25) лютого 1918 року, після захоплення більшовиками Києва, Центральна Рада переїхала у Житомир, а потім до Коростеня, який на кілька днів став столицею Української народної республіки. У штабному вагоні Мала Рада і затвердила тризуб гербом УНР.

 22 березня 1918 було встановлено малюнки великого та малого державних гербів за проектом Василя Кричевського.

 Нову сторінку української геральдики затвердила постанова Верховної Ради України про Державний герб незалежної України. А Конституція через 4 роки в статті 20 проголосила Тризуб головним елементом великого Державного герба України.

Саме тому в березні 2006 року в Коростені відкрили пам’ятний знак на честь затвердження тризуба як основи сучасного малого герба України, і з того часу щороку вшановують цей державний символ.

Коростень Тризуб вшанування станція вокзал мітинг
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі