30 окрема механізована бригада відсвяткувала своє семидесятиріччя

Серед запрошених на святкові заходи були спікер ВРУ Володимир Литвин, командир 8-го армійського корпусу Віктор Муженко, командувач військ Південного оперативного командування Петро Литвин, голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський, міський голова Володимир Загривий та інші.
Цього дня під час урочистостей командування та численні гості, колишні командири та ветерани поклали квіти до пам’ятника ветеранам 276 танкового полку. З нагоди ювілею військова частина як одна з кращих в Збройних Силах України отримала згідно Указу Президента найвищу нагороду - бойовий прапор.
Литвин В. М. привітав присутніх та висловив слова щирої вдячності за сумлінну службу Вітчизні, побажав нових успіхів у ратній праці, добра, злагоди, міцного здоров'я, нових здобутків у виконанні почесних завдань в ім'я процвітання незалежної української держави. «Я переконаний, що святкування річниці вашої військової частини - це подія загальноукраїнського значення, свідчення визнання ролі, місця і призначення Збройних Сил України», - наголосив Володимир Михайлович, виступаючи перед особовим складом та ветеранами бригади. Як зазначив спікер ВРУ, було б доцільно написати історію цієї військової частини, яка дала країні 22 кавалери орденів і 30 Героїв Радянського Союзу.
За вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Вітчизни, забезпечення високої бойової та мобілізаційної готовності її Збройних Сил, значні досягнення у військовій службі Голова ВРУ нагородив: Кремезь О. М. - командира роти снайперів, капітана; Шевченка В. М. – командира протитанкового артилерійського дивізіону, підполковника.
Володимир Михайлович вручив цінні подарунки – годинники Голови Верховної Ради України Бондарєву О. І. – голові ветеранської організації 282 танкового полку, підполковнику у відставці; Глущуку В. В. – головному сержанту, молодшому сержанту; Максимову А. І. – активісту ветеранського руху; Маланяку А. О. – командиру механізованого взводу, лейтенанту; Малову К. М. – голові Новоград-Волинської міської організації ветеранів, полковнику у відставці; Фатенку П. П. – голові Новоград-Волинської районної організації ветеранів, полковнику у відставці; Федірку М. Л. – ветерану 30 танкової дивізії, полковнику у відставці.
Грамотами Житомирської обласної ради з нагоди 70-річчя з дня створення були нагороджені: Тарасов М. М. – ветеран 30-ої танкової дивізії, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, полковник у відставці; Смолко О. А. - ветеран 30-ої танкової дивізії, підполковник у відставці; Наумець М. М. – голова ветеранської організації окремого батальйону зв’язку, підполковник у відставці. У свою чергу міський голова Володимир Загривий від Новоград-Волинської міської ради подарував бригаді цінний подарунок – телевізор.
Учасники свята змогли подивитися показові виступи військового оркестру та воїнів 54 окремого розвідувального батальйону, святковий концерт та взяти участь у народних гуляннях в парку перемоги.
Довідково: Історія 30-ої окремої механізованої бригади розпочинається з вересня 1941 року. Саме тоді, за наказом Ставки Верховного командування СРСР, в Середньо-Азіатському військовому окрузі, в місті Самарканді, розпочалося формування 83-ої кавалерійської дивізії, до складу якої ввійшли 3 кавалерійські полки та окремий ескадрон хімічного захисту. Першим командиром дивізії був призначений генерал-лейтенант Селіванов. Усі військові частини, що увійшли до складу дивізії, не мали бойового досвіду. Але палка любов до своєї Батьківщини, вірність військовому обов’язку і присязі — ці якості були яскравими рисами бійців дивізії.
Вже 7 листопада 1941 року дивізію відправлено на фронт. Бойове хрещення особовий склад з’єднання прийняв у складі кінно-механізованої групи військ 61-ої Армії в районі міста Ряжськ...
На початку 1943 року дивізія в складі 7-го кавалерійського корпусу вводиться в прорив на південний захід від Кантимирівки. За 4 дні в тилу ворога дивізія пройшла з боями 215 км і визволила залізничний вузол (місто Уразово) і Валуйки. За зразкове виконання завдань, героїзм особового складу в Валуйсько-Уразівській операції дивізія була перейменована в 13-ту гвардійську кавалерійську дивізію. З січня по квітень 1943 року дивізія активно бере участь у бойових діях на Воронезькому фронті в складі 6-го гвардійського кавалерійського корпусу.
В цей період вона пройшла з боями 1670 км та визволила 800 населених пунктів від німецько-фашистських загарбників. З січня по квітень1944 року — успішно виконує завдання із захоплення в тилу ворога важливих комунікацій в районі Луцька, Рівного, здійснює рейд у тил противника в район міста Дубно. Наказом Верховного Головнокомандувача Збройних сил СРСР №22 від 7.02.1944 року за взяття міста Рівного дивізії присвоєно почесне найменування «Рівненська». З 27 по 30 липня 1944 року солдати та офіцери дивізії беруть участь у боях в тилу ворога на річці Вісла на ділянці Яниця-Хвальлевіце (Польща), у складі 1-го Українського фронту, а з жовтня по грудень 1944 року — рейдові бої на Будапештському напрямку. За оволодіння містом Дебрецен Указом Президії Верховної Ради СРСР від 14.11.1944 року дивізія нагороджена орденом Червоного Прапору.
З грудня 1944-го по кінець січня 1945 року ведуться успішні бойові дії дивізії на території Чехословаччини. За зразкове виконання завдань командування в боях із німецькими загарбниками на території Чехословаччини Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17.05.1945 р. дивізія нагороджена орденом Суворова ІІ ступеня. З початку червня по кінець липня 1945 року дивізія здійснює марш з району Мокроврата (Чехословаччина) в місто Новоград-Волинський. У квітні-травні 1945 року 11-ту гвардійську механізовану дивізію переформовано в 30-ту гвардійську танкову Рівненську Червонопрапорну ордена Суворова дивізію.
За роки війни бойові знамена частин дивізії були прикрашені 22 орденами, 30 гвардійців отримали звання Героїв Радянського Союзу.
У листопаді 1956 року особовий склад дивізії бере участь у бойових діях із виконання завдання радянського уряду в Угорщині.
На початку січня 1957 року дивізія передислокована в Новоград-Волинський.
Згідно із законом України «Про Збройні сили України» від 6.12.1991 року, 30-та гвардійська танкова дивізія ввійшла до складу Збройних сил України. В лютому 1992 року особовий склад дивізії склав присягу на вірність народу України.
Указом Президента України від 20.10.99 року за бойові заслуги особового складу в період Великої Вітчизняної війни, високий професіоналізм у виконанні поставлених завдань у мирний час та з метою виховання військової молоді на бойових традиціях старшого покоління дивізії було присвоєно почесне найменування Новоград-Волинська зі збереженням усіх почесних найменувань та нагород.
У цей же час Президент України вручив дивізії бойовий прапор.
У жовтні 2000 року на базі дивізії, вперше в історії незалежної України та її Збройних сил, були проведені командно-штабні мобілізаційні навчання з реальним призовом військовозобов’язаних. Присутні на навчаннях — Президент України, міністр оборони України, командувач Сухопутних військ ЗС України. З 30 жовтня 2003 року дивізія була переформована в 30-ту окрему гвардійську танкову бригаду зі збереженням усіх почесних найменувань та нагород. А з 30 липня 2004 року — в 30-ту окрему гвардійську механізовану бригаду.
Згідно з Указом Президента України від 17 квітня 2002 року №348/2002 «Про Державну програму переходу Збройних сил України до комплектування військовослужбовцями, котрі проходять військову службу за контрактом», на базі бригади започатковано експеримент із укомплектування підрозділів військовослужбовцями за контрактом, що розпочався в червні 2005 року.
На сучасному етапі з’єднання входить до Об’єднаних сил швидкого реагування. Восени 2007 року особовий склад бригади бере участь у батальйонних тактичних навчаннях із бойовою стрільбою «Артерія-2007» у 240-му Житомирському навчальному центрі, де військовослужбовці бригади підтвердили свій високий професійний рівень.
30-та окрема механізована бригада, як одна з найбільш підготовлених частин Збройних сил України, бере активну участь у міжнародних миротворчих операціях. Серед особового складу бригади більше 300 військово¬службовців залучалися до виконання завдань у складі миротворчих контингентів у Сьєрра-Леоне, Лівані, Іраку, Косово.

30 окрема механізована бригада відсвяткувала своє семидесятиріччя, фото-1
www.novograd.osp-ua.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі