• Головна
  • На Житомирщині рятувальники продовжують профілактичну роботу щодо навчання школярів
11:37, 21 лютого 2015 р.

На Житомирщині рятувальники продовжують профілактичну роботу щодо навчання школярів

Питання, пов’язані з цивільним захистом населення є одними з найпопулярніших та найважливіших на сьогоднішній день. Враховуючи нинішню обстановку в країні, кожен з нас повинен знати як діяти у разі виникнення різноманітних надзвичайних подій чи ситуацій. Більше того, обізнана людина зможе дати раду не лише собі, а й іншим. Звичайно, опановувати подібну науку необхідно змалечку – зі шкільних років. Саме з метою навчити підростаюче покоління основам цивільного захисту фахівці даної галузі відвідують навчальні заклади Житомирщини.

Зокрема, у ЗОШ № 5 м. Коростеня були проведені навчання діям у разі надзвичайних ситуацій та при виявлені вибухонебезпечних предметів. Рятувальники спільно з правоохоронними органами, працівниками швидкої допомоги та фахівцями міського відділу освіти протягом години перевіряли набуті знання учнів та навчали новим. Загалом учасниками заходу стало близько 300 чоловік, серед яких діти різних вікових категорій і викладацький склад.

Надзвичайники навели слухачам приклади трагічних випадків поводження з боєприпасами, що сталися на території Житомирщини та пояснили як правильно поводитись у разі їх виявлення. Правоохоронці, у свою чергу, розповідали про сучасні вибухонебезпечні предмети, з якими можна зустрітися, навіть не підозрюючи про небезпеку. Медики продемонстрували присутнім як надавати першу допомогу та розповіли, що за ліки повинні бути в кожній сімейній аптечці.  

Також діти переглянули відеоролики з тематики цивільного захисту населення. Як показує практика, аудіовізуальні засоби передачі інформації допомагають слухачам краще сприймати та засвоювати отриману інформацію.

Подібні навчально-профілактичні заходи пройшли цими днями і у Народицькому районі. Останніми трьома школами, до яких завітали фахівці ДСНС стали навчальні заклади у селах Ласки, Латаші та Норинці. Сотні юнаків та дівчат мали змогу отримали відповіді на питання: Як діяти у разі виявлення підозрілого предмету та у які предмети можна сховати вибуховий пристрій? Зараз підростаюче покоління як ніколи цікавиться подібними питаннями, адже у ЗМІ вони щодня ознайомлюються з новинами, які змушують задуматися над власною безпекою. Також важливим аспектом таких заходів є практичне відпрацювання дій у разі виникнення надзвичайної події чи ситуації. Навіть елементарне одягання протигаза на швидкість, евакуація людей із навчального закладу допомагає виховувати культуру безпечної поведінки. Саме тому в реальній ситуації обізнана людина не знітиться.

Незайве нагадати, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не можна торкатися до них, а одразу ж телефонувати за номером «101» або «102». Також окремо варто звернутися до батьків. Розповідайте своїм дітям про ту небезпеку, що оточує нас щодня. Їхня підвищена цікавість до невідомого може обернутися лихом. Тому віднесіться до цього з підвищеною відповідальністю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #школярі #цивільний захист
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...