На Житомирщині стартувала акці «Первоцвіт»: суворе покарання за знищення рослин з Червоної книги

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» та з метою захисту, відтворення видів рослин занесених до Червоної книги, Державною екологічною інспекцією у Житомирській області щорічно проводиться операція «Первоцвіт». Оперативна робота з виявлення порушень зосереджуватиметься в місцях збору, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

Діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин занесених до Червоної книги України. 
 
Відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51грн. до 255грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 153грн. до 408грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу. 
Згідно ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340грн. до 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого, на посадових осіб від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого. 
Крім того, за один екземпляр незаконної добутої рослини, занесеної до Червоної книги України  передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн., шафрани (крокуси), підсніжники від 49 грн. до 62 грн. в залежності від виду, сон трава від 37 грн. до 62 грн. в залежності від виду.
Державна екологічна інспекція у Житомирській області закликає всіх небайдужих до навколишнього середовища громадян приєднатися до операції «Первоцвіт», проявивши екологічну свідомість – не зривати,  не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної природи Житомирщини.
Житомирщина екологічна служба первоцвіт рослини Червона книга України покарання штраф продаж збут
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі