Влада Житомира хоче вирішити проблеми ЖКГ за рахунок матеріальних вкладень городян

В Житомирі влада планує запропонувати жителям брати участь у фінансуванні витрат, пов’язаних із вирішенням різних комунальних проблем – на додачу до сплати за послуги за рахунками, які надсилають мешканцям підприємства житлово-комунальної галузі:

«Особливо, коли ми виділяємо на ремонт дахів, на ремонт ліфтів, на прибудинкові території. Повинно бути співфінансування тих людей. Чому батько в школі платить таку копійку, а той, хто живе в квартирі – ні? Ми ж не всім сьогодні одночасно робимо ці ремонти, бо немає грошей. А якщо ми вже виділили гроші, то це має бути законно і обов’язково – приймайте співфінансування у цих процесах, власники житла», – так на засіданні міськвиконкому висловився заступник міського голови Микола Боровець.

І був повністю підтриманий мером. Володимир Дебой зауважив, що житло не обмежується лише квартирою. «Це колективна спів власність, яка включає в себе і сходи, і ліфт, і дах, і підвал. І консолідовану відповідальність за його стан».

Крім того, на думку міського голови, віддавши власні гроші на спільну справу, людина цю справу потім і проконтролює відповідно: «Повірте, якщо людина вкладає 10 гривень своїх і 100 гривень державних, це буде 110, то він за ці 10 проконтролює всі 110 і зробить, як у себе вдома, на 210. А якщо вкладається 100 гривень державних, то там на 50 гривень робиться. Розумієте, в чому суть?».

За взірець пропонуються програми так званого соціально-публічного партнерства, які вже давно працюють в європейських країнах і зарекомендували себе як дієвий засіб розв’язання нагальних проблем життєдіяльності громад. У Житомирі планується закріпити пропозиції спів фінансування у бюджеті на наступний рік.

Житомирська хвиля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі