• Головна
  • Єврейська громада Житомира у Пурім влаштує тетералізоване дійство
святкування
15:07, 5 березня 2015 р.

Єврейська громада Житомира у Пурім влаштує тетералізоване дійство

святкування

У рамках святкування Пуріма єврейська громада Житомира проведе театралізоване дійство. Встановлене свято в пам'ять порятунку євреїв, що проживали на території Перської імперії.

У релігійних родинах на святкових столах будуть присутні риба, різні солодощі та вино.

Довідка:Події, в пам'ять про яких святкують Пурім, відбулися в середині IV століття до н. е. в місті Шушан (Сузи), столиці Перської імперії. Її владика цар Ахашверош одружився на Естер (Есфір), яка приховала, що вона - єврейка, родичка одного з керівників єврейської громади по імені Мордехай. Царський міністр Аман, ненавидів євреїв, вирішив разом знищити всіх представників цього роду, що жили в Персії. Обумовивши їх перед царем, він отримав дозвіл на знищення і, кинувши жереб (на івриті - «пур»), вибрав для розправи 13-й день місяця адар.

Але Мордехай довідався про змову ... Цариця розповіла чоловікові про підступи міністра і домоглася дозволу для євреїв озброїтися і дати відсіч ворогам. 14 адара - день, коли євреї відзначили свою перемогу, став святом під назвою Пурім.

Існують чотири основні заповіді цього дня. Вранці і ввечері читається «Сувій Естер» (частина Святого Письма), що оповідає про події, пов'язані з цим святом. Кожен раз при згадці імені Амана, присутні заглушають його тупотом ніг або ударами в грегер - «калатало Амана». У Пурім знайомі і друзі посилають один одному «посилку страв», що складається як мінімум з двох страв. Виконуючи заповідь про подарунки бідним, хоча б двом нужденним подають милостиню. А родини збираються за столами з багатим частуванням (обов'язкові пиріжки трикутної форми з маком, звані «вухами Амана»). Випити можна більше звичайного - щоб вже не відрізнити слів «проклятий Аман» від «Благословенний Мордехай».

#Житомир #євреї #Пурім #святкування
Оголошення
live comments feed...