• Головна
  • На Житомирщині вже сталося 59 загорянь сухостою та пройдено вогнем близько 160 га
13:33, 10 березня 2015 р.

На Житомирщині вже сталося 59 загорянь сухостою та пройдено вогнем близько 160 га

Перші весняні вихідні дали змогу господарям приватних помешкань навести лад поблизу своїх приватних володінь. Для рятувальників Житомирської області ці вихідні виявилися особливо напруженими – ліквідовано близько 200 (!) пожеж, більшість з яких спричинена спалюванням сухої трави та сміття. Як наслідок, на території Житомирщини вже сталося 59 загорянь сухостою та пройдено вогнем близько 160 га (!).

Зважаючи на стрімке погіршення пожежної ситуації в області, керівництво Управління ДСНС України у Житомирській області застерігає населення не використовувати відкритий вогонь у суху вітряну погоду. Спалювати сміття безпечніше у безвітряну погоду якнайдалі від будівель та споруд (краще на городі), під пильним наглядом, та мати напоготові засоби пожежогасіння.

Як свідчить досвід ліквідації пожеж, відсутність контролю за процесом спалювання сміття поблизу житлових будинків та на території, що межує з лісовими масивами, нерідко призводить до швидкого розповсюдження вогню, а відтак і непоправних втрат. Навіть уламки скла чи пляшка можуть стати запальною лінзою, фокусуючи сонячні промені. Тому слід бути особливо обережними у цей період і завжди мати напоготові засоби пожежогасіння.

– Причиною пожеж у цей період можуть стати навіть просто кинутий у траву непогашений сірник чи цигарка, – розповідає заступник начальника Управління ДСНС у Житомирській області Олег Держанівський. – Зважити на це закликаємо і водіїв, які недбало викидають недопалки на узбіччя дороги. Якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я. Якщо ж не впевнені у своїх силах, то набирайте номер «101» і повідомте вогнеборців про місце виявлення загоряння.

Тільки упродовж 7 березня вогнеборцями області ліквідовано 29 пожеж, більша половина з яких це займання минулорічної сухої рослинності та трав’яних залишків, сінників із запасами грубих кормів, дерев’яних господарських будівель і споруд, а в деяких випадках навіть і приватних житлових будинків, що були розташовані неподалік осередків вогню.

Варто зазначити, що для 68-річної жінки у с. Гадзинка Житомирського району спалювання сухостою взагалі закінчилося трагічно. Вона намагалася самотужки приборкати полум’я, але їй так і не вдалося впоратися зі стихією. Більше того, під час гасіння вогню, жінка впала на нього, і її одяг зайнявся. Вона устигла добігти до веранди, але там впала і не піднялася. Прибулі до місця події медики, констатували смерть старенької.

Саме тому пам’ятайте, що своїми необачними діями ви можете нанести непоправної шкоди не лише навколишньому середовищу, а й собі, своїм рідним та близьким. Будьте розсудливими та пам’ятайте, що відповідальність рятує життя!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #пожежа #суха трава #спалювання #рятувальники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...