16:49, 13 березня 2015 р.

Житомирщину охопило полум’ям

Протягом останнього тижня рятувальники Житомирської області ліквідували більше 300 (!) загорянь. Переважна їх більшість виникла через недбале спалювання сухої рослинності. Люди масово знищують залишки сміття і навіть інколи не задумуються над тим, що це може призвести до плачевних наслідків.

Зокрема, у с. Гадзинка Житомирського району жінка хотіла самотужки загасити палаючий сухостій, однак сама стала жертвою вогняної стихії. На бідолашну перекинулося полум’я і їй вже ніхто не зумів допомогти. Від отриманих травм вона загинула прямісінько біля власного житла.

Варто зазначити, що протягом перших двох місяців поточного року в Україні зменшились кількість пожеж у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Однак незважаючи на ці показники, в Житомирській області на 6 осіб збільшилася кількість загиблих та травмованих. У 2014 жертв вогняної стихії за вказаний період налічувалося 29, а цього року їх уже 35. В середньому на Житомирщині гине 3 особи на 100 тис. населення. В той же час по Україні цей показник не перевищує 1 людину.

Необхідно чітко усвідомлювати, що в побуті приховується чимало небезпеки. Іноді ми навіть про неї не підозрюємо. Вогняна стихія є тією руйнівною силою, яка може позбавити і майна, і життя. Поширеною причиною пожеж із трагічними наслідками є необережне поводження з вогнем, насамперед при палінні. Також значна кількість займань виникає через порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання і пічного опалення.

До речі, цього року вже виникла надзвичайна ситуація, спричинена пожежею у с. Кирдани Овруцького району. Внаслідок загоряння у власному будинку загинуло одразу троє людей: мати та її двоє синів. Як стверджують фахівці, причиною виникнення вогню стало коротке замикання електромережі.

Враховуючи значне подорожчання газу та низьку платоспроможність, мешканці сільської місцевості активно повертаються до інтенсивного використання пічного опалення. Піч вважається джерелом підвищеної небезпеки. Незалежно від пори року, люди для того щоб обігріти свої домівки постійно будуть розтоплювати грубки. Якою б теплою не була весна, все рівно мало хто відмовиться підкинути дровенят аби вночі в оселі було тепло та затишно.

– Найголовніше в експлуатації пічного опалення – контроль за ним, – запевняє заступник начальника Управління ДСНС у Житомирській області Олег Шахрай. Елементарно трусити сажу або замащувати тріщини в пічках необхідно систематично. Звичайно, в більшості сіл, де проживають одинокі бабусі, не має можливості підтримувати ідеальний стан своїх печей. Зазвичай це вимагає і фінансових і фізичних затрат. Саме тому таким людям необхідно допомагати у вирішенні подібних проблем. Залучати відповідних фахівців. Тоді усім буде спокійніше.

#Житомирщина #пожежі #полумя #рятувальники
Оголошення
live comments feed...