• Головна
  • Щоб зберегти популяцію на Житомирщині розводять диких кабанів
16:10, 13 вересня 2011 р.

Щоб зберегти популяцію на Житомирщині розводять диких кабанів

На Житомирщині розводять диких кабанів, аби зберегти популяцію цього звіра у природі. І - просто заради краси вирощують плямистих оленів. Цей вид занесений до Червоної книги. Та завдяки Баранівському господарству він поширився на значній території України. Звірів, яких вирощують у вольєрах, бачила Галина Тимощук.

Тепер тут чотири гектари лісу, огороджені міцною сіткою, що вкопана глибоко у землю. І двадцять вісім диких кабанів.

Проте вдень до годівниці кабанів навіть їжею не заманиш. Єгер каже: тварини надто бояться спеки. А тому для них краща схованка - ліс. І землю порити можна, і у спеціальній калюжі скупатися.

Живуть у напіввільних умовах дикі кабани близько півтора року. І вже дорослими їх випускають на природу. Лісники кажуть: такі господарства необхідні, аби сезон полювання не шкодив лісу, а навпаки приносив прибуток.

Тут вирощують рогатих понад 25-ть років. Кажуть: саме завдяки цьому господарству в лісах і мисливських угіддях з'явилися такі плямисті звірі. Раніше в дикій природі можна було зустріти лише благородного оленя.

Проте розводити цих звірів, кажуть лісники, не так легко. Одна самка в сезон народжує зазвичай лише одне оленя. А тому на цей вид не полюють.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...