На Житомирщині руйнується склад пестицидів і забруднює навколишнє середовище

На Житомирщині пестициди труять життя жителям  села Бистрик. Склад із непридатними хімікатами  стоїть практично у центрі населеного пункту.

Взагалі-то назвати це приміщення складом  можна лише умовно - токсичні пестициди вже давно повисипалися зі  старих мішків та бочок. А коли йде дощ, вода через дірявий дах змиває отруту прямо  у землю. Потім припікає сонце – і зайти до складів можна тільки в протигазі, надто сильне випаровування.

Комісія із району з’ясувала , що на складі зберігається 700 кілограмів хімічних речовин. Судячи з дат, усі мішки, бочки, і відповідно – отрута – ще радянського виробництва.

Одразу за складом  починаються  городи і житлові будинки.  Коли з боку складів дме вітер,  людям стає нічим дихати, кажуть – болять горло і голова. Ніна Іванівна колись викопала біля хати колодязь, але воду з нього пити неможливо.

Оcкільки склад нічийний, то ним ніхто,  окрім селян, і не переймається. Люди кажуть, що вже писали десятки листів, просять владу вивезти отруту, але все без толку. Щоб повністю позбутися отрутохімікатів, треба не тільки утилізувати мішки і бочки, а й розібрати сам склад і зняти шар зараженого ґрунту. Сільський голова каже, що вже б давно так зробив, але – куди вивезти отруєну землю?

Нічим не можуть допомогти людям і в районі. Там виділили кошти на утилізацію пестицидів,  але не знайшли організацію, яка може вивезти отруту.

Прострочені пестициди лежать в усіх районах Житомирської області – кажуть в управлінні охорони навколишнього середовища. Отруту таки    вивозять за рахунок державного бюджету, але робиться все це дуже повільно.

Цього села у цьогорічній черзі на утилізацію пестицидів немає. Журналістам пообіцяли, що отруту вивезуть у 2012. Селяни радіють хоч такому результату. До цього їм взагалі ніхто нічого не обіцяв.

Кriminal.tv
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі