
14:25, 14 вересня 2011 р.
Новоград-Волинські школярі серед переможців проекту «Кожна краплина має значення»
За результатами конкурсного відбору проектів громад на відновлення природних джерел, що був оголошений в рамках спільного проекту Програми розвитку ООН (ПРООН) та компанії Кока-Кола «Кожна краплина має значення» місто Новоград-Волинський поряд з шістьма українськими містами отримають фінансову підтримку на реалізацію проектів шкільних громад по облаштуванню природних джерел.

В рамках реалізації проекту 9-10 вересня 2011 року в місті Новограді-Волинському на базі інформаційно-методичного центру відбувся навчальний семінар для учнів з питань раціонального використання водних ресурсів «Кожна краплина має значення». У семінарі взяли участь 25 школярів, з 11 навчальних закладів міста. Під керівництвом тренера Ігора Сущенка діти намагалися знайти вихід щодо подолання глобальних проблем людства та громади зокрема – навчитися раціонально використовувати водні ресурси.
Розпочали семінар з урочистого вручення сертифікатів вчителям, які в травні поточного року брали участь у навчальному семінарі у сфері освіти для стійкого розвитку на тему «Раціональне ставлення до водних ресурсів». Вчителі висловили сподівання, що найближчим часом уроки стійкого розвитку будуть введені в шкільну програму.

За словами Ольги Осауленко, спеціаліста з місцевого розвитку Муніципальної програми врядування та сталого розвитку, що впроваджується ПРООН (МПВСР/ПРООН), проект «Кожна краплина має значення» покликаний на покращення доступу громадян до якісної питної води, шляхом відновлення природних джерел. Ще однією не менш важливою складовою проекту є зміна свідомості громадян, виховання у них бережного ставлення до води, як до вичерпного ресурсу.

Приємно відмітити активність, ерудованість підростаючого покоління. Їх відповіді та цікаві ідеї щодо того, як можна зменшити споживання води, запобігти її забрудненню свідчать про те, що вони усвідомлюють гостроту проблеми збереження водних ресурсів на планеті.
Тренер застосовував інтерактивні методи навчання, які зробили процес навчання для дітей надзвичайно цікавим. Учні знаходились в постійній взаємодії між собою, займались колективним вирішенням поставлених завдань.
Школярі окрім знань, як стати ощадливими споживачами отримали домашнє завдання. Так, наприкінці проекту, всі шкільні громади будуть оцінені за критеріями активності участі у навчаннях, отриманні найвищих балів на практичних заняттях та застосуванню найбільш творчого підходу до відновлення джерел (дизайн рекреаційної зони, церемонія офіційного відкриття та ін.).
Декілька школярів з кожної громади, які беруть участь у проекті, виграють можливість взяти участь у навчальній поїздці до Києва із відвідуванням Водно-інформаційного центру, Представництва Організації Об’єднаних Націй та компанії Кока-Кола. Тому дітям разом з вчителями є над чим попрацювати.
Нагадаємо, що Новоград-Волинський вже має позитивний досвід відновлення природних джерел. У 2009 році спільними зусиллями міської влади, громади (ГО «Мережа навчальних закладів міста Новограда-Волинського») та проекту «Кожна краплина має значення» було відновлено природне джерело, що знаходиться на вулиці Ціолковського. Сьогодні до джерела, з різних куточків міста з’їжджаються городяни міста задля того, аби забезпечити себе та своїх рідних якісною питною водою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:41
21 березня
13:30
20 березня
ТОП новини
Оголошення
17:48, 19 березня
100
10:19, 21 березня
2
live comments feed...