• Головна
  • Житомирщина шанує пам’ять великого маестро - Святослава Ріхтера
фестиваль
15:29, 18 березня 2015 р.

Житомирщина шанує пам’ять великого маестро - Святослава Ріхтера

фестиваль

Він народився 20 березня в Житомирі, у будинку, який і нині стоїть на вул. В.Бердичівській, 89. Тоді це був  пологовий притулок для незаможних мешканців міста, збудований  1901 року на гроші меценатів братів Дуриліних. До 6 років Святослав жив у Житомирі.  А коли родина переїхала до Одеси, то щоліта приїжджав до житомирської рідні у гості.

 Житомирщина шанує пам’ять великого маестро. З 1998 року в обласному центрі проводиться музичний фестиваль його пам'яті, на який з'їжджаються музиканти з багатьох країн світу. У перший день цьогорічного фестивалю для публіки виступає заслужений артист України Йожеф Єрмінь зі Львова (фортепіано), який виконає твори Р.Шумана, А.Хінастера, Й.Брамса, а також Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України (виконає увертюру-фантазію П.Чайковського «Ромео і Джульєта» та «Меседж з України» І.Небесного для симфонічного оркестру, електрогітари та чоловічого хору).                                                                

 У другому відділенні фестивального дня твори М.Леонтовича, М. Вербицького,  Є.Станковича та українські народні пісні виконає Академічна хорова капела ім. П. Майбороди Національної радіокомпанії України. Завершить музичний вечір Фантазія для фортепіано, хору та оркестру до мінор Л. Бетховена у виконанні Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України, хорової капели ім. П. Майбороди Національної радіокомпанії України.  Солістка - заслужена артистка України  Наталія Кравченко (фортепіано).

 У рамках фестивалю Ріхтера один раз на три роки проводиться конкурс молодих піаністів. Цьогоріч про свою участь у ньому заявили 29 виконавців з різних куточків України – Харкова, Умані, Сум, Києва тощо. Юні музиканти виступають у двох групах: молодшій – до 13 років і старшій – до 18. Житомир представлятиме студентка музичного училища ім. В.Косенка Валерія Бойченко.

 Серед членів поважного журі - професор Національної академії музики ім. М.Лисенка Й. Єрмінь, видатний піаніст і імпровізатор О.Ботвінов, голова Асоціації піаністів Житомирського обласного відділення Всеукраїнської музичної спілки Е.Набедрик-Дишнієва. Конкурс  триватиме три дні.

 У день закриття фестивалю у філармонії відбудеться нагородження переможців і виступи найкращих молодих піаністів.

#Житомир #піаністи #конкурс #Святослав Ріхтер #фестиваль
Оголошення
live comments feed...