
11:30, 15 вересня 2011 р.
Житомир презентував інвестиційні можливості на першому обласному форумі «Житомирщина інвестиційна»
На залучення інвестицій спрямована робота усіх місцевих органів виконавчої влади та самоврядування області. Житомирщина сьогодні представляє 182 пропозиції із загальним обсягом у 4,4 млрд. доларів інвестиційних ресурсів”, - сказав голова облдержадміністрації Сергій Рижук, вітаючи гостей на презентації інвестиційного потенціалу регіону, яка відбулась 14 вересня 2011 року у Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України.
У презентації інвестиційних можливостей регіону взяли участь Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, керівництво Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, інших органів державної влади, міжнародних організацій, регіональних партнерів іноземних держав, а також представників 80 – ти найпотужніших вітчизняних та іноземних компаній, більш ніж 20 банківських та фінансових установ, інших підприємств і організацій, які вже працюють або мають намір працювати на теренах Житомирського регіону. На форум прибули посли Білорусі, Мексики, Аргентини, Саудівської Аравії, представники Росії, Литви, Латвії, Естонії, Молдови, Узбекистану, Азербайджану, Фінляндії, Швеції, Норвегії, Франції, Чехії, Швейцарії, Італії, Іспанії, Канади, Китаю, Кореї, Малайзії, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, США, Австрії, Болгарії, Бразилії, Угорщини, Німеччини, Греції, Ізраїлю, Індії, Індонезії. Було запрошено представників центральних та регіональних ЗМІ.
Президент України Віктор Янукович надіслав привітання учасникам форуму, яке оголосив Радник Президента України - Керівник Головного управління з питань реформування соціальної сфери Адміністрації Президента України Анатолій Максюта.
Голова Верховної Ради Володимир Литвин привітав учасників форуму і зазначив, що цей захід, безперечно, стимулюватиме надходження інвестицій у регіон, що, на його думку, буде корисно і людям бізнесу, і Україні.
Перший заступник Міністра закордонних справ України Руслан Демченко зачитав привітання від Міністра закордонних справ Костянтина Грищенка.
В складі житомирської делегації були заступники голови облдержадміністрації, керівники управлінь, структурних підрозділів облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій, міські голови.
З вітальним словом до учасників презентаційного форуму звернувся голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський.
Представляючи інвестиційний потенціал Поліського краю, Сергій Рижук зазначив:
«Для вирішення проблемних питань у ході здійснення інвестиційної діяльності в області утворено Раду вітчизняних та іноземних інвесторів, Робочу групу з питань сприяння реалізації інвестиційних проектів».
Очільник області познайомив високоповажне зібрання з тенденціями економічного розвитку краю. Зокрема, валовий регіональний продукт області у минулому році збільшився на 11%. У поточному році обсяги промислового виробництва зросли на 8%, сільськогосподарського – на 4,5%, будівельних робіт – на 42%. Обсяг інвестицій торік склав 3 млрд. грн., у першому півріччі поточного року – 1,5 млрд. Залучення іноземних інвестицій в економіку регіону збільшилось на 11%. Житомирщина вже співпрацює з інвесторами з 47 країн світу, в області діє більше 400 підприємств з іноземним капіталом.
Однак інвестиційний потенціал краю, впевнений Сергій Рижук, розкритий далеко не повністю. Враховуючи багаті сировинні ресурси Житомирщини, зокрема великі поклади декоративно-облицювального каменю, область пропонує до 20 проектів каменеобробної промисловості орієнтовною вартістю майже 200 млн. доларів. Унікальні запаси торфу дозволяють впровадити інвестиційний проект з модернізації та оновлення існуючих торфозаводів. Маючи достатні запаси каолінів, область готова розвивати фарфорово-фаянсове виробництво на Баранівському фарфоровому заводі та Кам’янобрідському фаянсовому заводі. Наявність кварцевих пісків дозволяє впроваджувати інвестиційні проекти з виробництва скла та скловиробів на Броницькому склозаводі у Новоград-Волинському районі та Биківському заводі скловиробів на Романівщині. Поклади глини та піску – сировини для виробництва цегли – допоможуть створити ряд цегельних заводів, налагодити виробництво будівельних матеріалів у рамках восьми інвестиційних проектів вартістю понад 150 млн. доларів. Потенційних інвесторів може зацікавити розвиток будівельної індустрії в регіоні, деревообробної галузі, машинобудування, відновлення роботи малих гідроелектростанцій. Житомирщина представляє 26 проектів вартістю понад 900 млн. доларів для розвитку сільського господарства. Це освоєння сільськогосподарських земель та розвиток м’ясного скотарства у поліській зоні, ведення органічного землеробства, будівництво овочесховищ, крупномасштабний проект зі створення аграрно-промислового і еко-туристичного комплексу „Рідна домівка” у с. Троянові. Житомирщина представляє проекти у харчовій та переробній галузях, житлово-комунальній, соціальній та туристичній сферах. Звертаючись до гостей форуму, Сергій Рижук запевнив їх у співпраці, наданні необхідної допомоги для реалізації проектів, уважному ставленні і сприянні в роботі з боку обласної влади.
Про інвестиційну привабливість Коростенського індустріального парку розповів міський голова Коростеня Володимир Москаленко. Економічний, аграрний потенціал області презентували начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Василь Сухораба, начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Дідківський, заступник начальника головного управління будівництва та архітектури облдержадміністрації - начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор області Віктор Мединський.
Важливою подією масштабного інвестиційного заходу стала низка меморандумів про співпрацю, підписаних між Житомирською облдержадміністрацією та ПВП „Сіріус” (щодо будівництва гірничо-металургійного комбінату на території Володарсько-Волинського району), ТОВ „ТІС Полісся” (щодо будівництва потужного екструзійного виробництва у Баранівському районі), президентом компанії Укреін Агрі Сас Мішелем Терещенком (відновлення роботи Володарсько-Волинського льонопереробного заводу), ТОВ „Укртранслейл” (відновлення роботи діючих та будівництво нових малих гідроелектростанцій).
Підписаний меморандум між Житомирською облдержадміністрацією та Інститутом географії Національної Академії наук України скріпив домовленості у питаннях гармонізації екологічних, економічних та соціальних інтересів регіону. Було підписано Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне та гуманітарно-культурне співробітництво між обласними державними адміністраціями Запорізької та Житомирської областей. Відбулось підписання документу про співробітництво і з важливим економічним партнером регіону – Гомельською областю Республіки Білорусь.
Насамкінець очільник області висловив упевненість у подальшому конструктивному співробітництві з діючими та потенційними інвестиційними партнерами та вагомих результатах нинішньої презентації.
Учасники заходу мали змогу ознайомитися з виставкою робіт майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, художніх народних промислів Житомирщини.





Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:49
Вчора
20:55
17 березня
ТОП новини
Оголошення
09:20, 7 березня
09:20, 7 березня
09:20, 7 березня
13:41, 7 березня
09:46, 16 березня
live comments feed...