Село Кодня готується відзначити своє 710-ліття

Село Кодня Житомирського району готується відзначити своє 710-ліття. Це - від часів першої письмової згадки про нього. Але місцеві жителі переконані, що люди тут жили ще до нової ери – принаймні, про це свідчать історичні знахідки на навколишніх полях.
Тож, щоб не посоромити пам'ять давніх предків і мужніх героїв Коліївщини, чия  могила височить за околицею, жителі Кодні – попри всі труднощі й негаразди – вміють робити своє село працьовитим і квітучим.
На труднощі нині нарікають здебільшого ті,  хто не хоче нічого робити. В Кодні  - люди інші…
Наталія Бовсунівська  - сільський голова Кодні: "В селі нині працюють два великих сільгосппідприємства, один великий кооператив, більше 80-ти приватних підприємців, серед них багато молоді".
Саме завдяки завзяттю цих підприємців усі землі в Кодні та навколишніх селах оброблені, засіяні і дають гарні врожаї.
Олександр Баранюк -  директор сільгосппідприємства «Лад»: "Ярові дали малуватий врожай – позначилася засуха. Зате озимі вийшли добрі, гарні види маємо і на кукурудзу та буряки".
Як і в усіх селах, тут живуть багато літніх людей. Щоб допомогти їм та іншим аграріям тримати в порядку поля і садибу, тут створили кооператив.
Віктор Каюк – голова сільського кооперативу: "Допомагаємо орати городи, збирати врожай. Підводимо воду до осель."
Таке село дарує жителям надії на краще.  Тож і хочеться зробити кращими і вулиці , і двори. Над цим теж працюють коднянці. Принаймні  в конкурсі на кращу оселю конкурсантів багато. Тому і цінує свою малу батьківщину молодь.
Юля Чуднівець – восьмикласниця: "Я люблю своє село і сама хочу привнести  щось гарне для нього".

ЖОДТРК
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі