Оленята Баранівського лісомисливського господарства

Вольєра Явенського лісництва Баранівського лісомисливського господарства стала візиткою Барановського району. Тут вже понад двадцять п’ять років розводять плямистих оленів. Їх завезли сюди із заповідника Асканії Нової. Тепер вирощені у Баранівці благородні тварини розповсюджені у лісах Житомирщині. І цього ріку лісівників радує чималий приплід.
Восени у Баранівському лісомисливському господарстві теж збирають врожай. Свій – оленячий.
Цього року тут народилося десять оленят.  
Це один з найбільших приплодів за час розведення тут плямистого оленя.
Михайло Денисенко, завідуючий вольєрою ДП «Баранівського лісомисливського господарства»: "Ми кожного ранку їх рахуємо. Якщо у період травня-червня недорахувалися, це означає, що вона вже усамітнилася і через тиждень повернеться."
Цього літа деякі олениці повернулися не з одним, а з двома малятами.
Ініціатором створення розплідника оленя плямистого на Житомирщині  став колишній міністр лісового господарства Валерій Самоплавський.  Тепер працівники Явенського лісництва, де розташовано вольєру, мають великий досвід розведення цього виду.  
Олександр Лободзинський, головний мисливствознавець ДП «Баранівське лісомисливське господарство»: "Це, свого роду, розсадник, маточне поголів’я. До закладки у нас вольєри у фауні Житомирщині не було виду олень плямистий. Наші олені є по всій Україні. «Новосели» є у Київській, Вінницькій, Харківській, Полтавській…"
Наразі у розпліднику нараховується сорок чотири дорослих особини. Не комплект, - кажуть фахівці, адже на одного оленя-самця повинно бути дві олениці, а не одна, як тепер. На початку вересня у вольєрі гостей побільшає, адже саме час щоб любуватися останніми перед осінньою линькою «сонячними»  плямами  на оленячій шерсті, шикарними розлогими рогами та милими оленятами.

ЖОДТРК
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі