• Головна
  • Житомирська область «засіяна» боєприпасами часів минулої війни
14:31, 23 березня 2015 р.

Житомирська область «засіяна» боєприпасами часів минулої війни

Протягом минулого тижня на території Житомирщини виникло 100 пожеж (!). Внаслідок загорянь 5 осіб травмовано, 4 врятовано. Загиблих не виявлено. Люди продовжують спалювати суху рослинність (вогнем пройдено вже 300 га території), а також натрапляють на небезпечні знахідки війни. Варто зазначити, що за поточний рік піротехніками Управління ДСНС Житомирщини вже знищено 147 вибухонебезпечних предметів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року – було знищено 33 боєприпаси, що на 114 одиниць менше ніж у 2015 році.

Зокрема, минулого тижня у с. Поташня Радомишльського району чоловік шукав метал, а натрапив на 20 артилерійських снарядів. А в кількох селах Малинського району лісники під час засівання дерев, виявили вибухонебезпечні предмети прямо на полях. На щастя, люди, які знайшли боєприпаси одразу сповістили про це службу порятунку «101». Саме тому не зайве нагадати, що всі вибухонебезпечні предмети, які тривалий час перебували у землі чи воді, все ж містять у собі небезпеку. Не рекомендується їх піднімати, перекочувати чи переносити. Особливо небезпечно робити з ними будь-які механічні дії: нагрівати, ударяти чи розрізати. Заборонено допускати сторонніх осіб до місця виявлення предмету, організувавши біля нього постійне чергування до прибуття фахівців відповідних служб.

- Виявлені вибухонебезпечні предмети знищують підриванням на спеціально відведених для цього місцях, – пояснює заступник начальника Управління ДСНС у Житомирській області Олег Держанівський. Подібну роботу виконують лише підготовлені фахівці-піротехніки. Ні в якому разі не намагайтеся знешкодити небезпечну знахідку самостійно. Це може обернутися для Вас трагедією. Цього року вже таке траплялося, коли недбалість призвела до смерті. У Житомирському районі чоловік самостійно розбирав боєприпаси і один з них розірвався.

Хочеться зазначити, що в умовах бойових дій, які ведуться на території країни, кожному з нас необхідно бути максимально обережним з подібними предметами.

#Житомирщина #рятувальники #піротехніки #снаряди,
Оголошення
live comments feed...