• Головна
  • Понад 30 тисяч клієнтів «Житомиргаз» повірили лічильники у 2014 році
10:23, 25 березня 2015 р.

Понад 30 тисяч клієнтів «Житомиргаз» повірили лічильники у 2014 році

Протягом 2014 року ПАТ «Житомиргаз» спільно з державним підприємством «Житомирстандартметрологія» повірив 32,4 тисячі лічильників. З них більше 8 тисяч виявилися непридатними до експлуатації через погіршення їх вимірювальних характеристик.

Планова повірка побутових приладів обліку здійснюється за кошти ПАТ «Житомиргаз». Для цього на базі підприємства функціонує сервісний центр, який забезпечений найновішим повірочним устаткуванням. Цьогоріч компанія планує інвестувати понад 830 тисяч гривень в придбання додаткових повірочних установок для сервісних центрів. Також в інвестпрорамі підприємства закладені кошти на модернізацію трьох комп’ютеризованих установок, що дозволить на кожній з них одночасно повіряти п’ять приладів.

Лічильник газу є складним механізмом і при експлуатації робочі деталі зношуються. Тому з часом його показання можуть стати менш точними. Погані умови зберігання – вологе повітря, перепади температур, зовнішнє втручання – все це викликає порушення в роботі приладу і призводить до неточних показань й нарахувань. Достовірний же обліку газу може забезпечити лише справний лічильник, який пройшов періодичну повірку. Тому у вчасній повірці приладу обліку зацікавлений насамперед споживач газу. Це дає йому впевненість, що він сплачує за фактично використаний газ.

«Нині трохи більше 312 тисяч сімей Житомирщини, а це 85,5 % від загальної кількості газифікованих домоволодінь, мають лічильники газу. Аби кожен прилад був повірений вчасно, компанії «Житомиргаз» щороку потрібно обслугувати не менше 60 тисяч приладів обліку по області. Проте затверджений державним регулятором тариф дозволяє повіряти в рік удвічі меншу кількість лічильників», – зауважує заступник голови правління з постачання та обліку газу Віталій Косенко

Демонтаж, транспортування та монтаж лічильників для проведення повірки виконують виключно газовики. Вартість цих робіт за 2014 рік зросла у зв’язку з підвищенням удвічі цін на паливно-мастильні матеріали. Збільшилася також і кількість приладів обліку на 7,5 тисяч, а обсяг фінансування періодичної повірки, затверджений державним регулятором НКРЕКП, залишився на рівні попереднього року. Так, у 2014 році при реальній потребі 853,9 тисяч гривень на повірку лічильників споживачів ПАТ «Житомиргаз» за затвердженим тарифом отримав лише 657,1 тисяч гривень.

На законодавчому рівні періодична повірка проводиться згідно із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» справність приладів обліку газу та їх вимірювальні характеристики необхідно перевіряти кожних п’ять або вісім років залежно від типу приладу. Крім того, працівники ПАТ «Житомиргаз» протягом минулого року зафіксували 36 втручань у роботу лічильників. Причина таких випадків – бажання споживача зменшити покази приладу обліку. Проте наслідки – дороговартісні. Адже при виявленні факту втручання в роботу лічильника саме споживач буде змушений оплатити вартість зняття-встановлення приладу обліку, його ремонт, повірку та відшкодувати збитки, завдані газопостачальному підприємству.

#Житомиргаз #лічильники #перевірка
Оголошення
live comments feed...