
13:00, 19 вересня 2011 р.
П’ятниця стала «зібранням» надзвичайних пригод
За минулий тиждень на пульт оперативно-рятувальної служби «101» надійшло 89 повідомлень про надзвичайні події або загрозу їх виникнення. Серед них: 36 пожеж, 14 дорожньо-транспортних пригод, одна трагедія на воді, 4 випадки виявлення вибухонебезпечних предметів та 10 випадків травматизму. Всього під впливом різних факторів в області 13 осіб загинули та 17 травмовані.
Осінь. Мешканці області розпалюють печі – спалюють оселі… і себе.
Літня подружня пара, мешканців міста Коростень, з настанням прохолодних ночей стала все частіше мерзнути. У кінці-кінців, 76-річний господар вирішив «запустити» пічне опалення. 16-го вересня, близько 19-ї години він зайнявся запалювати піч. Груба з минулого опалювального сезону не була обслугована, доглянута та ремонтована. Тому і розгоратися не бажала. Пенсіонер вирішив використати гас. Дружину, яка протягом всього «процесу» робила зауваження та давала поради, чоловік відправив на двір. Через декілька хвилин вона почула його галас: «Води!», та побачила, як з оселі валить дим. Жіночка, як могла, швидко кинулась у приміщення. Там її чоловік робив марні спроби загасити руками одяг, який на ньому горів, мов порох. Скоріш за все, старенький з роками втратив спритність рухів і, коли намагався плеснути гасу на дрова, що тліли, пролив його на себе. Жіночка, перелякавшись, сама прийнялася гасити полум’я на чоловікові руками. Той кричав: «Неси воду!», у кімнаті вже горів мотлох, який не прибирали місяцями. Старенька вискочила на двір, покликала на допомогу сусідів, які і самі бачили пожежу, побігла до криниці… Подальші спроби її та сусідів проникнути у будинок були марними. Пожежні з вогнем справились швидко, але для господаря було запізно. Він, отримавши больовій шок від опіків та отруєння від диму, загинув на порозі своєї оселі. Його 74-річну дружину шпиталізовано до Коростенської ЦМЛ зі значними опіками.
18-го вересня, біля 5-ї години ранку, у селі Сокільча Попільнянського району через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей, виникло загорання у літній кухні. Її власник, чоловік 1941 року народження, вчасно прокинувся та повідомив рятувальників. Вогнем знищено лише дах будівлі.
Громадяни! Наступає опалювальний сезон. Перевірте, прочистіть, відремонтуйте печі. Допоможіть це зробити своїм батькам та літнім родичам. Ще є час! Майже половина з 96 загиблих та 30 травмованих на пожежах у минулому році – жертви несправних, або таких, що експлуатувалися з порушеннями, печей.
За минулий тиждень на території області сталося 10 випадків травматизму, через які 9 осіб загинули та 2 травмовані.
У п’ятницю, 16-го вересня, з села Біла Криниця Радомишльського району надійшло повідомлення, що у місцевому ставку загинула дитина. Напередодні, у четвер, загубився трьохрічний Іванко. Батьки, родичі, їх друзі вечір і ніч витратили на пошуки, перепитували сусідів. Хтось згадав, що хлопчик грався біля копанки, яка була недалеко від людських городів. Вранці у воді і знайшли тіло малюка. Копанка нічийна, значить - недоглянута, неогороджена, неглибока – метр-півтора, але всі ці фактори у купі стали фатальними.
Того ж дня, до опікового відділення обласної лікарні з опіком окропом кисті шпиталізовано ще одного малюка, однорічного мешканця міста Житомир.
Майже десяток самогубців зареєстровано фахівцями судово-медичної експертизи. Майже всі самогубці – дорослі чоловіки. І лише одна з самогубців – дівчинка. 16 вересня за допомогою мотузки розпрощалася з життям 13-річна мешканка міста Житомир. Хто, або що стало причиною такого рішення юнки – не відомо….
Скажений кіт!
16-го вересня до Управління МНС України в Житомирській області надійшло повідомлення, що 12-го вересня у селі Горопаї Любарського району, у приватній садибі зареєстрований випадок захворювання домашнього кота на сказ, що підтверджено експертним висновком Житомирської обласної державної лабораторії ветеринарної медицини. Власника та його дружину, які контактували з хворою твариною, обстежено у Любарській ЦРЛ та зроблено профілактичне щеплення. З домашнім улюбленцем прийшлося прощатися. Впливу на захворювання інших домашніх тварин та жителів села. Горопаї не виявлено.
Врятований собака.
Того ж дня, у п’ятницю, 16-го вересня, житомирські пожежні прибули за викликом у Житомирський обласний онкологічний диспансер. На щастя, вогню там не було. Вранці у відкритий каналізаційний люк впала дворняжка і декілька годин своїм виттям та гавканням, закликала людей до гуманності. Але потенційних визволителів лякала гарчанням та оскалом іклів. Коли наближався час післяобіднього відпочинку хворих, на решті придумали викликати рятувальників. Один з них спустився по спеціальній пожежній драбині у колодязь, обв’язав мотузками песика, який у руках рятівника не проявив ані крихти озлоблення. Собака, з проявими нетерплячки, на поверхні дала себе розв’язати, відмовившись від медичної допомоги, втікла, не подякувавши своїм рятувальникам. Спокій у диспансері був відновлений.
Сергій Уланов,
прес-служба УМНС України в Житомирській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:41
21 березня
ТОП новини
Оголошення
12:34, 10 березня
12:56, 14 березня
14:03, 18 березня
live comments feed...