• Головна
  • На Житомирщині за порушення прав в’язнів покарано більше 30 правоохоронців
брифінг
15:06, 27 березня 2015 р.

На Житомирщині за порушення прав в’язнів покарано більше 30 правоохоронців

брифінг

Органами прокуратури області поточного року внесено 34 документи реагування щодо порушення прав в'язнів на медичне та комунально-побутове забезпечення, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 30 працівників органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби України в області.

Такі цифри озвучив на брифінгу із журналістами 26 березня заступник прокурора області Петро Коваленко.

На зустрічі з представниками мас-медіа він навів й інші конкретні факти, виявлені під час прокурорських перевірок. Зокрема, в ізоляторах тимчасового тримання та кімнатах для затриманих не дотримано температурного режиму, що фактично має ознаки катувань чи нелюдського або такого, що принижує гідність особи поводження, не забезпечено необхідне медичне обстеження та лікування заарештованих.

Також встановлено, що у багатопрофільній лікарні, що діє при Райківській виправній колонії №73, не функціонують очисні споруди, не здійснюється очищення та знезараження стічних вод, які потрапляють у річку Гнилоп’ять, що є притокою Тетерева. На таке грубе порушення, що може призвести до екологічної небезпеки, прокуратурою області відреаговано через Генеральну прокуратуру України, - повідомив Петро Коваленко.

Окрім цього, в окремих установах виконання покарань не проводяться періодичні дослідження питної води, харчових продуктів та готових страв, а вода не відповідає вимогам стандартів.

Заступник прокурора області також поінформував про факти порушень вимог антикорупційного законодавства у діяльності однієї із виправних колоній. Керівником установи протягом декількох років є офіцер, який свого часу був засуджений за таємне викрадення чужого майна. Під час оформлення на роботу до Державного департаменту України з питань виконання покарань він приховав судимість, а в автобіографії та відповідних

анкетах власноручно зазначив, що до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався. Прокуратурою області надіслано інформацію керівництву Державної пенітенціарної служби України та УСБУ в області для вжиття заходів реагування.

Підсумовуючи розмову, Петро Коваленко зазначив, що додержання конституційних прав громадян у місцях попереднього ув'язнення та позбавлення волі перебуває на постійному контролі органів прокуратури області, а також закликав журналістів до співпраці у висвітленні цього важливого для суспільства питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #прокуратура #брифінг #Петро Коваленко #засуджені
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...