• Головна
  • На Житомирщині рятувальники навчають населення основам цивільної оборони
12:41, 30 березня 2015 р.

На Житомирщині рятувальники навчають населення основам цивільної оборони

Посилена профілактична робота у сфері пожежної безпеки та цивільного захисту продовжується. В умовах сьогодення кожна людина повинна знати як діяти у тій чи іншій надзвичайній ситуації. Ще важливіше, коли ця людина знає як допомогти при виникненні будь-якої небезпеки оточуючим.

З метою удосконалення та підвищення рівня знань серед населення, фахівці ДСНС провели 2 окремі зустрічі з населенням області. Зокрема, 24 березня рятувальники завітали до Центральної дитячої міської лікарні м. Житомира. Персонал закладу навчали як треба ліквідовувати загоряння, а також проводити евакуацію людей. Під час заходу вдалося відпрацювати евакуацію і персоналу, і пацієнтів. Також кожен бажаючий медик мав змогу навчитися користуватися вогнегасником. Для закріплення набутих знань, усім присутнім надзвичайники вручили пам’ятки та листівки на протипожежну тематику.

Вже 26 березня фахівці ДСНС на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області провели семінар із керівниками хімічно небезпечних об’єктів на тему: «Організація та планування заходів щодо захисту населення та персоналу у випадку виникнення надзвичайної ситуації (аварії) на хімічному небезпечному об’єкті». Варто зазначити, що на території Житомирщини існує 22 хімічно небезпечних об’єктів. На них зберігається близько 38 тонн небезпечних хімічних речовин.

Одне із найважливіших питань семінару – стан забезпечення персоналу хімічно небезпечних об’єктів засобами індивідуального захисту та шляхи забезпечення ними. На сьогоднішній день відсоток забезпечення працівників хімічно небезпечних об’єктів області засобами індивідуального захисту органів дихання складає 94%. На кінець минулого 2014 року цей показник становив 88%.

Керівникам хімічно небезпечних об’єктів області рятувальники продемонстрували прилади радіаційної та хімічної розвідки, спеціальну техніку для проведення дезактивації та дегазації зараженої території та пожежно-рятувальне обладнання для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру, пов’язаної з викидом небезпечних хімічних речовин.

– Удосконалювати свої знання необхідно усім, незважаючи на займану посаду, – наголошує заступник начальника Управління ДСНС Житомирщини Олег Шахрай. Начальник, водій, прибиральниця… Від виникнення надзвичайної події незастрахований ніхто. Саме тому на подібних заходах ми намагаємось максимально доступно доносити потрібну інформацію. Ми доводимо пункти діючих нормативних документів, відпрацьовуємо умовні надзвичайні події… Така практика допомагає набувати необхідних знань у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.

#Житомирщина #рятувальники #основи #цівильний
Оголошення
live comments feed...