Незабаром в Україні вступить в дію закон про аміністію

«На Житомирщині неповнолітні «затарились» спиртним», «На Житомирщині неповнолітні викрадали «Жигулі», щоб покататися», «В Бердичеві неповнолітні обікрали стоматологічну поліклініку», «Юна бердичівлянка поцупила 15 тисяч гривень»,«На Житомирщині неповнолітні злодії крадуть не по-дитячому» - переглядаючи кримінальну хроніку часто натикаєшся на пригоди підростаючого покоління, які завершуються спілкуванням з правоохоронцями.
За офіційною інформацією на Житомирщині кількість тяжких злочинів, вчинених неповнолітніми, йде на спад, але значно почастішали випадки крадіжок, які скоюють підлітки. Дослідження причин правопорушень і злочинів, вчинених неповнолітніми, свідчить, що в 90% випадків механізм протиправної поведінки був запущений браком сімейного виховання. При цьому з подібними проблемами доводиться стикатися і в матеріально благополучних сім’ях в яких просто приділяється увага проблемам навчання, одягу та харчування, при цьому відкидаються духовні потреби дитини, що й призводить до сумних наслідків.
Як уже неодноразово доведено злочинність не має віку, в Бердичеві за вісім місяців поточного року зареєстровано 47 злочинів скоєних неповнолітніми. Для порівняння – в минулому році ця цифра становила 29. «Більшість з цих злочинів є саме крадіжки, тобто злочини майнового характеру. Чомусь наші діти не зважаючи на все те, що їм говорять батьки, вчителі, соціальні педагоги та співробітники міліції вважають, що за дрібні крадіжки не нестимуть відповідальності. Але дітям доводиться відповідати за свої протиправні дії, адже за нинішнім законодавством сума крадіжки до ста гривень – це вже кримінальна відповідальність. На обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх Бердичівського МВ перебуває 58 дітей з міста та району, з них 20 осіб обвинувачені у скоєні злочину, але не взяті під варту в період досудового слідства. Тобто цим дітям не обиралась запобіжна міра утримування під вартою, вони проживають вдома і ходять в школу. 26 дітей мають судимість не пов’язану з позбавленням волі» - розповідає начальник відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх, капітан Наталя Гольчук.

Незабаром в Україні вступить в дію закон про аміністію, тож засуджені неповнолітні, які повторно не скоїли злочини і виконують всі вимоги по вироку – вчасно приходять на відмітку,позитивно характеризуються за місцем навчання та проживання, попадають під амністію. Амністія дає змогу розпочати підліткам нове життя, тобто дитина вважається не судимою.

РІО Бердичів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі