Європейці спробують врятувати на Житомирщині найбільше торфовище материка

Поліський природний заповідник, що розташований на півночі Житомирщини, став учасником проекту Європейського Союзу "Включення питань зміни клімату в управління вразливими екосистемами". Про це повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів.

Вибір на цей заповідник впав не випадково: у Поліському регіоні зосереджені найбільші масиви торфових боліт в Європі – близько 1 мільйона гектарів. Ці екосистеми в своєму природному стані можуть поглинати близько 15 тонн вуглекислого газу з 1 гектара на рік, що веде до зменшення викидів парникових газів в атмосферу і пом’якшення наслідків зміни клімату. Натомість осушені і деградовані торфовища є джерелом викидів парникових газів.

Унаслідок глобальних змін клімату на Поліссі в останні роки різко посилилася частота природних катастроф (пожежі, повені, засухи) великої руйнівної сили. Нерегулярні опади і високі температури призвели до низки проблем, таких як висушування торфових боліт і водно-болотних угідь. Внаслідок порушення природного водного балансу регіону загрожує висока пожежна небезпека та зменшення видового різноманіття.

Наприкінці тижня науковці з України та Франції проведуть в Поліському заповіднику семінар, в ході якого буде презентовано результати моделювання змін клімату для Полісся на 2011-2040рр., оцінку вразливості екосистем, результати досліджень щодо реакції вразливих водних екосистем на зміни клімату.

Для гостей семінару та представників засобів масової інформації заплановано польовий виїзд з демонстрацією результатів впровадження пілотного проекту та ярмарку традиційних ремесл.

expres.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі