• Головна
  • «Житомиргаз» у 2015 році зможе покрити витрати на розподіл і постачання газу лише на 67,4%
10:07, 10 квітня 2015 р.

«Житомиргаз» у 2015 році зможе покрити витрати на розподіл і постачання газу лише на 67,4%

З 1 квітня 2015 року НКРЕКП підвищила ціну на природний газ майже у шість разів, проте не всі її структурні складові збільшились пропорційно до загального зростання. Так, для ПАТ «Житомиргаз» розмір тарифів на транспортування газу розподільними мережами та постачання зріс в середньому лише в 2,5 рази. Цього недостатньо для покриття фактичних витрат компанії.

За розрахунками ПАТ «Житомиргаз» витрати на транспортування та постачання газу для підприємства становитимуть у 2015 році 494,4 млн. грн., в той час як НКРЕКП затвердила у тарифах витрати на рівні 333,3 млн. грн. Більша частина цих коштів компанія витрачає на виробничу діяльність і на оплату праці – на це йде більше 80% тарифної виручки.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Житомиргаз".

Насамперед кошти спрямовуються на оплату природного газу, пально-мастильних матеріалів і електроенергії за комерційними цінами, на фінансування роботи аварійно-диспетчерських служб, а також служб, які щоденно контролюють роботу зовнішніх газових мереж, проведення ПТО, роботи з обліку газу, організацію роботи зі споживачами, договірної робота і т.д.

Ще частина тарифної виручки – 11,7% тарифу на транспортування та 10% тарифу на постачання – направляється на інвестиції. В першу чергу фінансуються реконструкція і модернізація газових мереж і безоплатна установка лічильників газу для побутових споживачів, а також заходи, спрямовані на зниження виробничо-технологічних втрат в газових мережах.

Так, у 2015 році ПАТ «Житомиргаз» планує здійснити капітальний ремонт та заміну обладнання на 38 газорозподільних пунктах, ремонт 92 установок катодного захисту та 6 газових колодязів. Також в планах компанії направити 1,7 мільйони гривень на капремонт, заміну і реконструкцію газових мереж області та більше мільйона гривень на придбання сучасних приладів діагностики і обстеження систем газопостачання.

«Формуючи тариф на 2015 рік, Національна комісія не в повному обсязі врахувала падіння обсягів транспортування газу. Тому тариф сформований непропорційно, належним чином не акцентована увага і на інфляційних процесах, подорожчанні матеріалів та збільшенні рівня затрат на енергоресурси», – зауважує голова правління Валентин Ющенко.

Крім того, у нових тарифах НКРЕКП не передбачила збільшення складової на оплату праці. Незважаючи на ріст інфляції, середньомісячна заробітна плата по ПАТ «Житомиргаз» залишилась на рівні 3000 гривень. Тоді як середня зарплата в Україні по галузі становить 4500 грн.

Як формується тариф і куди ПАТ «Житомиргаз» спрямовує отриману тарифну виручку може побачити кожен споживач. Ця інформація у вільному доступі на офіційному сайті компанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомиргаз #виручка #тарифи #витрати #постачання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...