
17:20, 23 вересня 2011 р.
Житомирські юні пожежники увійшли до п’ятірки найсильніших
Цього року заключний етап XVII Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних проходив у дитячому оздоровчому центрі «Сонячний берег» смт Сергіївка Одеської області. Упродовж десяти днів найсильніші команди юних помічників рятувальників з усіх куточків нашої країни боролися за звання кращих знавців правил безпеки життєдіяльності. Житомирську область на Всеукраїнському фестивалі представляла команда «Непосидючі» гімназії №3 м. Житомир.
Конкурсна програма була щільно розпланована на кожен день заходу. У програму фестивалю були включені як спортивно-туристичні, так і творчі змагання. Серед творчих конкурсів – у трихвилинному виступі «Візитка» учасники представляли свою команду та її здобутки, малювали плакат соціальної реклами, капітани команд демонстрували знання з пожежно-рятувальної справи та у конкурсі «Домашнє завдання» учасники навчали присутніх правилам безпечної поведінки у формі літературно-музичної композиції на тему: «І дорослий, і малий мусять пам’ятати, якщо сталася біда «101» набрати».
Уже з самого початку фестивалю команда «Непосидючі» здобула одразу три призових місця та захоплення глядачів. Зокрема, у конкурсі «Візитка» житомирці посіли перше місце. Саме п’ять пальців, які представили «Непосидючі» на сцені (кожний палець – учасник команди) у вигляді долоні символізували єдність та згуртованість команди. І хоча наші діти виступали 20-ми, а журі вже було досить виснажене, ідея визвала в них таке захоплення, що дорослі одноголосно поставили «Непосидючим» перше місце.
У конкурсі знавців пожежно-рятувальної справи та правил безпеки життєдіяльності капітан житомирської команди Максим Вікарій у напруженій боротьбі виборов друге місце. Слід зазначити, що цей конкурс був найважчий, тому що проходив вперше. Запитання були важкі. Наприклад, який гриб шукають за допомогою спеціально навчених собак та свиней. Відповідь – «трюфель». Максим єдиний правильно відповів на усі запитання і набрав максимальні 8 балів. Проте після суддівської ради вирішили обрати переможця в додатковому етапі. У підсумку тригодинної боротьби перше місце посів капітан команди з Миколаєва, друге отримали житомиряни і третє – одесити.
Шоумен, учасник проекту «Камера сміху» та член журі української ліги Клубу веселих та кмітливих Сергій Олех, якого запросили в суддівську раду фестивалю, високо оцінив рівень знать школярів. «Я дуже вражений рівнем підготовки дітей. Впевнений, завдяки знанням, які тільки що нам було продемонстровано, вони завжди зможуть знайти вихід із будь-якої надзвичайної ситуації та надати медичну допомогу», - зазначив він.
Успішним був для «Непосидючих» і третій день змагань – конкурс «Домашнє завдання» - де потрібно було у формі літературно-музичних композицій розповісти про безпеку життєдіяльності. У цьому конкурсі команда «Непосидючі» своїм яскравим та цікавим виступом підняла настрій не тільки учасникам фестивалю, а й суворим суддям та посіла третє місце.
Нелегкими були і спортивні випробування. Дітям довелося долати навісну переправу, встановлювати намет, рятувати потопаючого, орієнтуватися на місцевості, влучно подавати воду та демонструвати знання з медицини, грибів та ягід. Численні глядачі стали свідками захоплюючого видовища та дитячого професіоналізму. Викликало здивування вміння, з яким юні рятувальники виконували складні фізичні вправи та акробатичні елементи. Перед членами журі стояло нелегке завдання визначити найкращого. Але, незважаючи на конкуренцію між командами, підлітки змогли познайомитися і подружитися. На даному етапі фестивалю житомирці також показали одні з кращих результати та отримали найбільшу кількість балів за знання з медицини.
Загалом у напруженій боротьбі між 27-ми кращими командами України Житомирська область гідно виступила та увійшла до п’ятірки найсильніших – посівши загальнокомандне четверте місце!
На закритті Фестивалю команди-переможці у кожному конкурсі були відзначені дипломами та цінними подарунками. За першість на фестивалі житомиряни привезли в рідну школу музичний центр, цифровий фотоапарат та телевізор. Крім того кожен член команди – лауреата фестивалю отримав портативний DVD-програвач. А наймолодший житомирянин Іван Гулак – м'яку іграшку.
Загалом для дітей були створені хороші умови як для проходження конкурсних програм, так і для відпочинку. Позаконкурсна програма включала в себе дискотеки, і салют, і конкурс «містер та місс Фестивалю» та багато-багато іншого. А головними здобутками організаторів стали міцна дружба юних рятувальників та їхнє єднання навколо шляхетної справи народної безпеки.
P.S. Окрему вдячність Управління МНС України в Житомирській області висловлює Антонині Тугас – керівнику команди «Непосидючі». Завдяки її творчому таланту, режисерським здібностям та просто величезній любові до дітей, «Непосидючі» ще раз довели, що житомирські дітлахи найобізнаніші, найталановитіші та найспритніші!
Начальник прес-служби
Управління МНС України
в Житомирській області
Ірина Романюк




Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:41
21 березня
ТОП новини
Оголошення
10:39, 20 березня
5
01:57, 17 березня
18:51, 12 березня
live comments feed...