• Головна
  • Ансамбль пісні і танцю «Мазовше» завітав до Бердичева
16:00, 26 вересня 2011 р.

Ансамбль пісні і танцю «Мазовше» завітав до Бердичева

Вперше на сцені міського Палацу культури імені Олексія Шабельника виступив всесвітньовідомий польський державний ансамбль пісні і танцю «Мазовше» імені Тадеуша Сигетинського. Подія відбулася урамках Днів Мазовії на Поділлі. Окрім того, до Бердичева завітали гості з країни-сусідки - маршалок Мазовецького воєводства Адам Струзік, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек та інші делегати. Бердичівляни тепло прийняли надзвичайно талановитих братів слов’янна рідній сцені.

Ансамбль "Мазовше" був заснований в 1948 році з ініціативи професора Тадеуша Сігетиньского з метою демонстрації польського народного фольклору. За час своєї шістдесятирічної історії він відвідав 50 країн (таких як Австралія, Аргентина, Бельгія, Китай, Франція, Індонезія, Ізраїль, Японія, Литва, Мексика, Німеччина, Росія, Італія та багатьох інших), даючи майже 7 тисяч концертів.  Зараз до складу ансамблю входять сто чоловік (танцюючі співаки, а також власний симфонічний оркестр), гардероб яких складається з 1500 костюмів. У репертуарі "Мазвоше" народні пісні, танці та костюми з 42 польських регіонів. Слухаючи неперевершені голоси можна насолодитися творами Шопена і Монюшка, Михайла Клеофас Огінського і Юзефа Ельснера. За час своєї діяльності, послів польської культури, як їх часто називають, бачило майже 18 мільйонів глядачів. 8 тонн багажу і більш ніж півстолітній досвід  роблять свою справу – захват та насолода окрилять будь-яку, навіть не знайому з мистецтвом особу.

Перед концертомодного з найбільших в світі Народних ансамблів пісні і танцю відбулись виступи та вітання мера міста Бердичева із західними гостями. Зокрема, мер Мазур відзначив, що саме завдяки польським друзям має нагоду доторкнутися до європейської культури. У свою чергу, гості нашого міста з мазовецького воєводства відзначили, що центром Європи вони можуть стати лише тоді, коли Україна стане частиною європейської сім’ї. Адам Струзік розповів про власний приїзд таке: «Ми привезли те, що в нас найкраще – спів, танці, ансамбль та люди». Також сусіди відзначили надзвичайно хороший грунт на бердичівщині для польської культури. Щось у цьому є, адже навіть у сусідній Білорусі рік тому трапився прикрий випадок. Ансамбль «Мазовше» повинен був виступити у столиці країни – Мінську. Спочатку організатором була приватна фірма. Однак, пізніше,несподівано організатором концерту виступив «про лукашенківський» Союз поляків у Білорусі (інший, керований Анжелікою Орехво і визнаний Варшавою, офіційний Мінськ вважає нелегальним). "Мазовше" звернулося до білоруської сторони з проханням не змішувати виступ з політикою. Наслідком стало скасування, польським ансамблем виступу в Мінську через використання білоруською владою концерту в політичних цілях.

Очевидно, що поки Україна не Білорусія, а тому з демократією в нас краще. Не має сумніву, що попри дипломатичний пафос керманичів міста та країни, альтернативи європейській сім’ї українці не мають. Співпраця та обміни, у тому числі й культурні, повинні стати основою та запорукою подальшого розвитку. Польщі вдалося органічно влитися до європейської сім’ї з входженням до Євросоюзу.Що ж до України,все в кінцевому випадку залежить від нас самих. Поляки у даному питанні постійно підтверджують власну готовність допомогти у подібних намірах українців.

Після Бердичева, гості попрямували до Вінниці. Концерт проходив на сцені Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. Садовського за підтримки Надзвичайного і Повноважного посла Республіки Польща в Україні Генрика Литвина.

Ансамбль пісні і танцю «Мазовше» завітав до Бердичева, фото-1
Ансамбль пісні і танцю «Мазовше» завітав до Бердичева, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...