Легалізація доходів громадян - крок до Європейського союзу

Питання про легалізацію доходів громадян сьогодні як ніколи актуальне. Україна прагне в Євросоюз, а грубе порушення чинного законодавства гальмує економічний розвиток держави, провокує низький рівень життя.
Одним із пріоритетних напрямків роботи Державної податкової інспекції у м. Житомирі є виведення доходів з «тіні». Адже це удар по місцевому бюджету, який недоотримує кошти, які необхідні для фінансування соціальних потреб.
Порядок оподаткування доходів у вигляді інвестиційного прибутку в 2010 році регламентувався п. 9.6 ст. 9 Закону України від 22 травня 2003 року N 889-IV „Про податок з доходів фізичних осіб”, згідно якого позитивний результат від операцій з цінними паперами та корпоративними правами підлягав оподаткуванню за ставкою 15%.
З 01.01.2011 р. з вступом в дію Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі Кодекс) порядок оподаткування інвестиційного прибутку регламентується пунктом 170.2 статті 170, згідно якого позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами підлягає оподаткуванню за ставкою 15 %.
У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 %.
На жаль, не всі керівники підприємств при здійсненні операцій з інвестиційними активами притримуються діючого законодавства.
Так, податківцями Державної податкової інспекції у  м. Житомирі були встановлені факти ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету, а саме неоподаткування доходів від операцій з продажу корпоративних прав одним із засновників підприємства.
За результатами перевірки платнику нараховано 91914,75 грн. податку на доходи фізичних осіб та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 22978,69 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі