• Головна
  • «Житомиргаз» інвестував у газове господарство області 105 млн гривень
11:06, 24 квітня 2015 р.

«Житомиргаз» інвестував у газове господарство області 105 млн гривень

Протягом останніх трьох років головними статтями витрат інвестиційної програми ПАТ «Житомиргаз» є капітальний ремонт і заміна аварійних газопроводів, а також застарілого газорегуляторного обладнання. Пов’язано це з тим, що головною причиною виникнення аварійних ситуацій і виробничо-технологічних втрат газу при його транспортуванні є зношеність мереж.

Газотранспортна система Житомирщини функціонує вже 60 років. Через тривалий термін служби зараз негайного оновлення потребують 112 км газопроводів області. Але використовувати кошти на капремонти «Житомиргаз» може тільки в рамках інвестиційної програми, яку щорічно затверджує НКРЕКП. Програма складається з шести розділів, де чітко прописано, на які роботи виділяються кошти і в якій кількості.

«Термін експлуатації значної частини газорозподільних мереж області налічує вже кілька десятків років. Такі газопроводи потребують капітального ремонту, а часом і повної заміни. Як правило, ми змінюємо старі металеві газопроводи на сучасні поліпропіленові, які мають кращі характеристики зносостійкості і еластичності», – зазначає перший заступник голови правління – головний інженер підприємства Сергій Колесник.

Для фінансування робіт у рамках інвестпрограми використовуються доходи, які формуються за рахунок тарифів на транспортування і постачання газу (також затверджує НКРЕКП). В останні роки тарифної виручки хронічно недостатньо через зниження споживання газу в області. Зокрема обсяги транспортування газу по області в 2014 році скоротилися на 11,4% у порівнянні з показниками 2013 року. Споживання скоротилося серед усіх категорій споживачів: домогосподарства (населення) зменшили споживання на 10,5%, бюджетні організації – майже на 25%, промисловість – на 5%, теплопостачальні підприємства – на 16,2%.

Тим не менш, роботи, необхідні для підтримки безпеки газопостачання і поліпшення показників достовірного обліку газу, компанія фінансує.

Так, протягом 2012 – 2014 років на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та заміну більше 66 км розподільних мереж підприємство направило 16,3 млн грн. Ще близько 18 млн грн. направлено на заміну, реконструкцію, капремонт і нове будівництво майже 460 споруд на газопроводах із застосуванням обладнання італійських і німецьких виробників.

Разом з тим «Житомиргаз» використовує нові технології – для діагностики стану газових мереж. Для підвищення безпеки газотранспортної системи області протягом 2012 – 2014 років підприємство закупило 484 сучасних приладів, які діагностують витоки газу. Використання цих приладів дозволяє ефективно ліквідувати витік газу, що зменшує технологічні втрати блакитного палива. На закупівлю таких приладів компанія витратила 4,2 млн грн. Запроваджується також телеметрія – система дистанційного контролю за роботою обладнання на газорегуляторних пунктах. Вже встановлено 15 комплектів системи телеметрії загальною вартістю 1 млн грн.

Важливою складовою інвестиційної програми «Житомиргазу» є безкоштовне оснащення житла приладами обліку газу. За кошти підприємства в останні три роки вже встановлено 21 тис газових лічильників. У 2015 році планується встановити ще 10 тис лічильників. Хоча для забезпечення приладами обліку всіх клієнтів компанії коштів в інвестпрограмі передбачено не достатньо. Ними потрібно обладнати ще понад 45 тис будинків. Серед них більше третини споживачів, які користуються газовою плитою і колонкою. Саме їм, відповідно до закону, необхідно встановити лічильники вже до кінця 2015 року. При такій динаміці для забезпечення лічильниками всіх споживачів регіону знадобиться ще 4-5 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #житомиргаз #ынвестицыъ #газове господарство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...