У Житомирі податківці нарахували 39 мільйонерів

На шляху до подолання такого соціального явища як зарплата «у конвертах» 29 вересня у Житомирі пройшов брифінг на тему «Легалізація заробітної плати. Підсумки декларування доходів громадян за 2010 рік. Подання податкової звітності в електронному вигляді».

Як розповів начальник управління оподаткування фізичних осіб державної податкової інспекції у м. Житомирі Олександр Мушицький, останнім часом стали частішими звернення громадян до податкової інспекції у м. Житомирі щодо проведення перевірок суб'єктів господарювання з питань оформлення трудових відносин працедавцями та своєчасної виплати заробітної плати. Із зазначеного питання цьогоріч до податкової інспекції звернулось 12 громадян (за 2010 рік - 8 ).

При проведені обстежень 63-х приватних підприємців виявлено 34 випадки
використання підприємцями найманих працівників без укладення трудових угод.

Порушникам нараховано близько 4 тисячі гривень єдиного податку. Крім того, до прокуратури міста передано матеріали перевірок 7-ми підприємств та 5-х підприємців, щодо відсутності трудових угод з найманими працівниками та виявленої під час перевірок заборгованості по заробітній платі.

З метою ліквідації заборгованості по заробітній платі з початку 2011 року при виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування проведено 13 спільних комісій, на яких було заслухано 41 керівника підприємств. Підприємствами, які заслуховувались на спілних комісіях, погашено заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 7,6 млн.грн. та сплачено податку на доходи фізичних осіб 2,1 млн. грн.

О. Мушицький радить при влаштуванні на роботу найманим працівникам поцікавитися не тільки розміром заробітної плати, а й запитати, як саме такі кошти будуть виплачуватись, і чи здійснюватимуться відповідні відрахування.

Слід зазначити, що за січень-серпень цього року надійшло до місцевого бюджету податку на доходи фізичних осіб 265,9 млн.грн., що на 43,7 млн.грн., або на 20 % більше ніж за аналогічний період минулого року.

Підводячи підсумки кампанії декларування за 2010 рік до державної податкової інспекції у м. Житомирі подано 5881 декларація, що на 365 декларацій більше ніж за попередній рік. З них: 4064 декларацій надійшло від громадян які зобов'язані подати декларації згідно норм законодавства, 1817 декларацій - від громадян, які мали бажання скористатись правом податкового кредиту.

Також 7 декларацій надійшло від артистів та 1 від спортсмена. Всього задекларовано доходів на загальну суму 268 млн. 315 тис. гривень.

За результатами декларування сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає для сплати становить - 13 млн.904 тис. грн., що на 8 млн.727 тис. грн. більше в порівняні з минулим роком, з них надійшло до бюджету -13 млн.655 тис. гривень.

За даними поданих декларацій за 2010 рік 39 громадян міста Житомира задекларували доходи більше 1 млн.грн., що на 29 громадян більше в порівнянні з 2009 роком. Мільйонерами за результатами декларування виявились керівники різних приватних структур, а також люди, що отримали гроші від продажу акцій.

Податківці наголошують на зручності електронної форми звітності. Одним зі спільних кроків на шляху до порозуміння між податковою службою та платниками податків є саме впровадження електронного документообігу.

На сьогодні заключено договорів на подання звітності в електронному вигляді з 624 приватними підприємцями, з них зареєстровані платниками податку на додану вартість 415 підприємців.

zhitomirnews.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі