Горимо!
За минулий тиждень на пульт оперативно-рятувальної служби «101» надійшло 107 повідомлень про надзвичайні події або загрозу їх виникнення. Серед них: 54 пожежі, 25 дорожньо-транспортних пригод, 6 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів та 13 випадків травматизму. Всього під впливом різних факторів в області 17 осіб загинули та 39 травмовані.
Горимо!
6 вересня у селі Більківці Коростишівського району 51-річний чоловік, який вів асоціальний спосіб життя, загинув на пожежі, у власному помешканні. Його будинок був відрізаний від електромережі за борги. Господар проклав саморобну лінію. Коротке замкнення або перевантаження саморобної мережі стало причиною загорання.
7 вересня у селі Словечне Овруцького району через неадекватну поведінку 94-річної господарки оселі – старенька потерпала на піроманію, виникла пожежа у житловому будинку. Жіночка не змогла відчинити замки на дверях та загинула від отруєння чадним газом.
У цей день трапилось дві пожежі у житомирських багатоповерхівках. По вулиці Селецькій господар двокімнатної квартири на четвертому поверсі перевантажив електромережу обігрівачем, внаслідок чого загорівся холодильник. Подія сталася біля 10-ї ранку. На гасіння залучалися два бойових розрахунки житомирських пожежних, один з них на автомобілі з 30-метровою пожежною драбиною. На щастя, крім холодильника та меблів постраждалих не має. Через сім годин автодрабина виїжджала на вулицю Черняхівського, де у дев’ятиповерхівці загорілося майно в однієї з квартир. Ймовірно і в цьому випадку «винуватцем» був обігрівач. Пожежу господарі загасили до прибуття рятувальників.
Згорів сільський будинок культури.
О 04:00 8 вересня у селі Орепи Новоград-Волинського району загорівся будинок культури. За часів СРСР у цьому селі був «колгосп-міліонер». Тоді і був побудований величний палац. Місцева влада, хоча і в урізаному виді, але заклад зберегла – він продовжував працювати за призначенням. Фахівці МНС допускають, що причиною загорання може бути несправність та зношеність електропроводки. Пожежу гасили два відділення вогнеборців з районного центру. Вогнем знищено приміщення актового залу та дах над ним.
За минулий тиждень на території області сталося 13 випадків травматизму, через які 7 осіб загинули та 8 травмовані.
Серед постраждалих двоє пенсіонерів з Бердичевщини. 6 вересня 80-річна мешканка Бердичева загинула під потягом. Був то навмисний вчинок, чи випадковість наразі не відомо. Її ровесник з села Скраглівка, який вдома втратив рівновагу та впав на плиту, шпиталізований до реанімаційного відділення Бердичівської районної лікарні з опіками обличчя та рук.
7 вересня наклав на себе руки 26-річний парубок з села Антоновичі Овруцького району. Це п’ятий за тиждень чоловік в області, який розстається з життям за допомогою мотузки.
9 вересня до опікового відділення обласної лікарні, з опіками окропом руки поступило немовля, дівчинка яка народилося цього року у місті Житомирі.
Зачинили кватирку – отримайте отруєння!
Біля 06:00 у неділю, 9 вересня, до обласної дитячої лікарні звернулася родина. Як з’ясувалося, дід, мати та два сина отруїлися чадним газом. Стан хлопців 12-ти та 14-ти років був середньої тяжкості. Їх було шпиталізовано до реанімації. Після проведення необхідних процедур цього ж дня переведено до терапевтичного відділення. Потрапив на лікарняне ліжко і 65-річний дідусь. Мати відмовилась від стаціонарного лікування, отримала курс амбулаторного, та повернулась до дому.
Шановні громадяни! Кожен рік з настанням холодів значна кількість людей потерпає від отруєння чадним газом. Не поодинокі смертельні випадки. Найпоширеніші причини – це використання для опалювання приміщення приладів, газових плит, котлів з відкритим вогнем; експлуатація несправних, не прочищених печей, використання так званих «бездимних» колонок»! Не забувайте провітрювати приміщення! Чадний газ підступній – не має запаху і кольору. Перші ознаки отруєння – хилить на сон, болить голова, сухість в очах та горлі. Бережіть себе!
Сергій Уланов,
прес-служба У МНС України в Житомирській області



