Від сьогодні в силу вступив закон «Про декомунізацію»

Від сьогодні в силу вступив закон «Про декомунізацію», який вчора був опублікований в газеті Верховної Ради «Голос України». Нагадаємо, нещодавно Президент підписав закони, які у парламенті назвали "декомунізаційним пакетом", а саме:

 Закон «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр.». Даний закон відкриває громадянам доступ до архівів репресивних органів комуністичного режиму за всі роки радянської влади;

Закон «Про правовий статус та вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті» - визнає ветеранів ОУН та УПА воїнами за незалежність;

Закон «Про увічнення пам’яті перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.»;

Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».

 Відтепер використовувати символіку комунізму дозволяється лише у музеях, тематичних виставках, освітніх матеріалах та посібниках. Дозволена комуністична символіка і на надгробках та пам’ятниках, розміщених на кладовищах, а також під час реконструкції історичних подій та при колекціонуванні даної символіки.

 За виготовлення, розповсюдження і публічне використання забороненої символіки, виконання гімнів можна отримати до 5 років позбавлення волі.

infogr-decomm-ukr (1)
infogr-decomm-ukr (1)
Україна декомунізація закон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі