• Головна
  • У Житомирі люди з вадами зору матимуть доступ до картини Сергія Поноченюка
17:03, 22 травня 2015 р.

У Житомирі люди з вадами зору матимуть доступ до картини Сергія Поноченюка

«Споглядання щастя»…Унікальну картину під такою назвою подарував Музею космонавтики ім. С. П. Корольова київський художник Сергій Поноченюк. Незвичайний подарований комплект  адаптований для людей з частковою або повною втратою зору й   представлений картиною, створеною  маслом, та   її точною рельєфною копією з дерева. До живописної роботи додається аудіозапис, який коротко розповідає про неї. Також художник створив  гіпсову копію картини, аби люди з  вадами зору могли малювати, та  дерев’яні пазли для відчуття  енергетики  дерева незрячими дітьми. Про це йдеться на сайті міськради.

"Приємно передати символічну естафету унікального проекту Сергія Поноченюка Житомиру, -  говорить  вчений секретар Національного музею Тараса  Шевченка Олена Черненко. -  Робота, яку дарує художник, має символічну назву  - "Споглядання щастя". Ми споглядаємо це щастя, коли бачимо, як дітки  складають  пазли, розмальовувають картини, спілкувалися з  митцем».

Художник подарував не тільки картини, а й своє спілкування з дітьми, що є не менш цінним для людей з вадами зору. Кожен міг поспілкуватися з унікальною роботою митця - побачити картину, відчути та доторкнутися до неї, «прочитати  руками».

"Поєднання мистецтва з соціальною тематикою спрямоване на те, аби привернути увагу громадськості до потреб людей з фізичними особливостями, - зазначає художник. - Подарована робота покликана стати поштовхом для розвитку нового напрямку у сучасному українському мистецтві».

Митець переконаний: дитинство не може бути безбарвним, та сподівається, що «Споглядання щастя» з яскравими  кольорами та енергетикою добра залишить світлий відбиток у світогляді кожного, хто  побачить картину,  відчує  її серцем  чи дотиком.

Сергій Поноченюк – один з небагатьох художників абстрактного живопису, який створює свої роботи не тільки маслом, але й відтворює їхні точні рельєфні копії з дерева, пазли тощо. Улюблений образ автора – образ Всевидячого ока.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #музей космонавтики #зір #картина #Споглядання щастя #Сергія Поноченюка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...