У Житомирі обговорили стан законності добування бурштину та використання лісових ресурсів

Сьогодні, 27 травня, у прокуратурі області відбулася міжвідомча нарада під головуванням прокурора області Любомира Війтовича, на якій розглянуто стан законності при видобуванні бурштину та піску, використанні лісових ресурсів.

У нараді взяли участь і виступили заступник голови облдержадміністрації, голова обласної ради, начальники УМВС України в області та УСБУ в області, керівники Північного регіонального управління Держприкордонслужби України, Держекоінспекції в області, Держінспекції сільського господарства в області, облуправління лісомисливського господарства, а також керівники структурних підрозділів апарату прокуратури області, міськрайпрокурори та голови окремих райдержадміністрацій і начальники райвідділів міліції. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

Відкриваючи нараду, прокурор області Любомир Війтович підкреслив, що винесені для обговорення проблеми набули особливої гостроти та вимагають від усіх державних органів вжиття невідкладних заходів.

«Самовільне користування надрами на великих площах завдає непоправної шкоди довкіллю: знищуються десятки гектарів лісових масивів і земельних угідь, унаслідок чого завдаються мільйонні збитки державі», - акцентував увагу керівник відомства.

Він також додав, що крім екологічних проблем, незаконне видобування бурштину спричиняє зростання злочинності, оскільки легкий заробіток притягує до регіону осіб, пов’язаних із криміналом.

Прокурор області наголосив на необхідності суттєвого поліпшення досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях за фактами незаконного видобування бурштину.

Любомир Війтович назвав й низку інших проблем, пов’язаних із видобуванням корисної копалини місцевого значення – піску, а також збереження лісових ресурсів. Відтак, поставив вимогу підлеглим забезпечити у межах наданих повноважень реальний вплив на стан законності. Зокрема, вжиття заходів до відшкодування завданих державі збитків в екологічній сфері, притягнення винних осіб до відповідальності.

На нараді йшлося і про необхідність легалізації старательської діяльності та прийняття після доопрацювання Закону України «Про видобування та легалізацію бурштину», проект якого Верховною Радою України розглянуто у першому читанні.

Із детальним аналізом стану законності при видобуванні бурштину та піску, використанні лісових ресурсів в області виступив перший заступник прокурора області Олександр Білошицький.

Також на міжвідомчій нараді заслухано пояснення окремих керівників райдержадміністрації та начальників райвідділів міліції.

Підсумовуючи роботу, прокурор області Любомир Війтович наголосив на невідкладній консолідації зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів для рішучої протидії фактам порушень законодавства у зазначеній сфері.

На нараді враховано висловлені пропозиції та визначено низку першочергових заходів для підвищення ефективності протидії незаконному видобутку надр.

Житомир нарада прокуратура бурштин добування лісові ресурси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі