• Головна
  • На Житомирщині створено міжвідомчі групидля протидії незаконному видобуванню бурштину
брифінг
10:47, 30 травня 2015 р.

На Житомирщині створено міжвідомчі групидля протидії незаконному видобуванню бурштину

брифінг

29 травня, прокурор Житомирської області Любомир Війтович провів брифінг, на якому йшлося про гостроактуальну проблему регіону – стан законності під час видобування надр та використанні лісових ресурсів.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

Несанкціоноване видобування бурштину у північних районах Житомирщини є вкрай болючою проблемою для регіону, адже руйнує ґрунтовий покрив земель, призводить до втрат лісових ресурсів. Наразі на території державних лісогосподарських підприємств порушено 506 га земель.

Прокуратура, у межах наданих повноважень, реагує на порушення. Зокрема, за фактом незаконного вилучення та надання у власність земель, Коростенською міжрайонною прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження. Установлено, що посадовці Коростенської райдержадміністрації передали у приватну власніть 17 особам 34 га землі сільськогосподарського призначення державної власності. У подальшому землі перепродано, та на них встановлено випадки незаконного видобування бурштину.

Упродовж 2014 - 2015 років до суду заявлено 12 позовів на суму 8,1 млн грн. Наразі задоволено 5 позовів щодо попередження передачі в користування 359,2 га земель загальною вартістю 3,3 млн грн.

Однак, зусиллями лише органів прокуратури проблему не вирішити. «Тому на нещодавній міжвідомчій нараді прийнято рішення про створення міжвідомчих груп, до яких входять представники органів прокуратури, міліції, служби безпеки, прикордонної служби та контролюючих державних органів», -повідомив Любомир Війтович журналістам.

Керівник відомства наголосив, що усі правопорушення, повязані із несанкціонованим видобуванням надр, взяв на особистий контроль. Найперше, це стосується і службових зловживань працівниками правоохоронних органів, до яких ще виникає багато питань. Серед них і таке: чому за фактами несанкціонованого видобування бурштину до кримінальної відповідальності притягуються лише селяни-копачі, і при цьому не викрито жодної організованої злочинної групи?

«Наразі слідчими прокуратури області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо зловживання службовим становищем та неналежного виконання своїх обов’язків працівниками міліції під час припинення незаконного добування бурштину. Розслідування перебуває на моєму особистому контролі»,- додав Любомир Війтович.

Незадовільним назвав прокурор області і стан законності у регіоні при використанні лісових ресурсів, площа яких перевищує 1,1 млн га. Зокрема, він зауважив, що за фактами незаконної порубки лісу розпочато 86 кримінальних проваджень, а до суду направлено лише 3, що є низьким показником.

Підсумовуючи розмову, Любомир Війтович закликав журналістів і надалі проявляти активність у висвітленні порушень у цій сфері та відповів на усі їхні запитання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #прокуратура #групи #бурштин #видобування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...