• Головна
  • Розробники житомирських ІТ-компаній говорили про «розумні» годинники
13:37, 2 червня 2015 р.

Розробники житомирських ІТ-компаній говорили про «розумні» годинники

Google чи Apple? Android чи iOS? Джедаї чи Сітхи? Відвічний холівар розробників, котрий переріс у священну війну за пальму першості у галактиці розробки мобільних додатків, плавно перетікає у більш локалізовані бої, однак при цьому не менш важливі. Нещодавня поява на ринку натільних ґаджетів наново сколихнула палкі дискусії, які точаться навколо переваг розробки під кожну з операційних систем і направила їх у нове русло.

Підтримуючи ідею космічних баталій, розробники житомирських ІТ-компаній зібрались 28 травня у Музеї космонавтики ім. С. П. Корольова, щоб обговорити актуальні проблеми програмування для інтерфейсів годинників, прогнози розвитку iOS та Android платформ для натільних пристроїв, порівняти переваги та недоліки кожного з них.

Розумні годинники – що це таке і з чим їх їдять?

До беззаперечних переваг електронних годинників на обох операційках можна віднести постійний доступ до інформації – пристрій завжди з тобою, синхронізується з мобільним телефоном і відразу ж відображає сповіщення на міні-дисплеях. Розробка додатків для них містить і цілий ряд недоліків – неможливість розробити власні візуальні компоненти (анімації, кнопки, екрани), обмеженість взаємодії з дисплеєм (жести для прокручування та відображення інформації), необхідність адаптувати додатки тощо. В першу чергу це означає, що на годиннику повинна відображатись лише найкорисніша інформація у дуже стислому вигляді, адже людина користується ними на ходу. Учасники зустрічі зійшлися у думці, що головні характеристики якісного додатку для Apple Watch або Android Wear – бути ненав’язливим і корисним водночас.

Юрій Дажук, AndroidTechLead в QAP:

«На сьогодні розумні годинники складно назвати життєво необхідним пристроєм –фактично, це допоміжний девайс смартфону, додатковий монітор. Цілком імовірно, що у найближчому майбутньому вони здобудуть більшу популярність, за умови, що їх буде вдосконалено і перетворено на більш зручні у використанні пристрої».

Android перехоплює пальму першості

Приємне відкриття: годинники на Android Wear поєднують у собі керування усіма побутовими інтернет пристроями – вони підтримують голосові команди, отже, ви зможете керувати технікою в будинку лише за допомогою власного голосу. З точки зору розробників, годинники на Android набагато зручніші як для кінцевих користувачів, так і для програмістів – значно більше можливостей для створення простих і зрозумілих інтерфейсів. Окрім цього, автономне підключення до Wi-Fi дозволяє користуватися годинником незалежно від смартфону.

Наскільки довгу еволюцію доведеться пройти мобільним ґаджетам, щоб дійсно стати зручними у використанні «помічниками», а не просто модними трендами від відомих TECH виробників?

Висловити власну думку з цього приводу та долучитись до обговорення останніх TECH тенденцій Ви можете на сторінці спільноти «GeekSpace» у Facebook.

Розробники житомирських ІТ-компаній говорили про «розумні» годинники (фото) - фото 1Розробники житомирських ІТ-компаній говорили про «розумні» годинники (фото) - фото 1Розробники житомирських ІТ-компаній говорили про «розумні» годинники (фото) - фото 1Розробники житомирських ІТ-компаній говорили про «розумні» годинники (фото) - фото 1Розробники житомирських ІТ-компаній говорили про «розумні» годинники (фото) - фото 1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #ІТ-компанії #годинники #музей космонавтики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...