15:00, 14 жовтня 2011 р.
Бердичівські журналісти ходили на полювання
З великим завзяттям і при повному озброєнні виходять на полювання бердичівські мисливці – члени міськрайонної організації Українського товариства мисливців та рибалок.
Наразі триває сезон полювання на пернату дичину, зокрема на качку. У пошуках цих птахів стрільці спочатку завітали до своїх угідь неподалік Мирославки. Великих надій не плекали, бо, кажуть, часи, коли на Бердичівщині кишіло дичиною, давно пройшли.
В’ячеслав Данкевич, голова ради Бердичівської міськрайонної організації УТМР: «Я охочусь здесь уже более 30 лет. Раньше была совершенно другая ситуация в плане экологии, водоёмов и дичи. Когда-то в этой местности были десятки водоемов, где водилась утка, бекас, дупель, вальдшнеп, черок. Сейчас, к сожалению, этого нет. Вода ушла, болота высохли. Но, благодаря энтузиастам коллектива первичной организации УООР села Мирославка, здесь все же есть несколько водоемов».
Окрім, як полювати, керівники організації переслідували ще одну мету – перевірити, чи не порушує хто з мисливців встановлені правила полювання. На захід із собою прихопили чотирилапого Дейка.
В’ячеслав Данкевич, голова ради Бердичівської міськрайонної організації УТМР: «Охоту будем осуществлять с помощью прекрасной собаки породы дратхар, которая себя очень хорошо зарекомендовала. Сильная, выносливая, умная порода с огромной страстью и любовью к охоте. Не представляю, как можно охотиться без собаки».
Віктор Рибак, старший єгер Бердичівського району: «Якщо полювати без собаки, треба виконувати дві роботи: за себе і за собаку. Так що моя порада: собаку беріть, вона вам допоможе».
Мисливці обступають водойму, тримаючи одне одного у полі зору, - так вимагають правила безпеки. Собака тим часом нишпорить в очереті. Поки що без результатів. Вітряна погода, говорять мисливці, здатна завадити успішному полюванню, адже качка боїться очеретяного шарудіння, тому може шукати для себе більш тихого місця. У випадку з мирославськими угіддями так і було, тож мисливці рушили далі, в напрямку Гардишівки.
Загалом у бердичівської організації УТМР більше 53 тисяч гектарів угідь, що розташовані на території Бердичівського району. Вони поділені на 8 мисливських обходів, де члени УТМР не лише полюють, а й працюють: коли треба, підгодовують лісових мешканців, а часто-густо і від браконьєрів захищають.
Голова міськрайонної організації УТМР В’ячеслав Данкевич та старший єгер Бердичівського району Віктор Рибак – мисливці зі стажем. Обох у полюванні, перш за все, приваблює можливість поспілкуватися з природою. Тільки одному більше до душі лисицю переслідувати, а іншому – качку вистежувати.
В’ячеслав Данкевич, голова ради Бердичівської міськрайонної організації УТМР: «Во времена, когда был промышленный отстрел, приходилось стрелять лося и кабана. Но меня всегда притягивали не копытные и охота в лесу, а охота по пернатой дичи с хорошей легавой собакой».
У справжнього мисливця, розповідають чоловіки, обов’язково має бути рушниця, набої, собака – товариш і помічник, а ще дружина, яка б терпляче зносила усі незручності, пов’язані з чоловіковим захопленням.
Віктор Рибак, старший єгер Бердичівського району: «Моя жінка вже 37 років це терпить. Лише уявіть: щовихідних я збираюсь на полювання, вона дає з собою їжу. А є такі сім’ї, де з синами ходять, так що зібрати харчі на трьох мужиків – це досить відчутно для сімейного бюджету. Але наші дружини на це йдуть, бо знають, що полювання – то наша велика любов і життя».
Мисливська фортуна того дня так і не посміхнулась: жодної качки не те що підстрелено - помічено не було, так що усі набої лишились на місці. Втім, один постріл усе ж таки пролунав: мисливці дозволили журналісту зі справжньої рушниці поцілити в імпровізовану мішень.
В’ячеслав Данкевич, голова ради Бердичівської міськрайонної організації УТМР: «Если женщина на охоте, то удачи не будет. Кроме того, главная задача охотника – не убить, а насладиться общением с природой. А с возрастом еще и жалко становится птичку, так что рука сама на выстрел не поднимается».
На пернатих, кажуть мисливці, можна буде полювати до кінця жовтня. А в листопаді почнеться мисливство на пушних звірів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
18:34
4 листопада
Оголошення
16:24, 2 листопада
2
23:47, 30 жовтня
4
16:39, 28 жовтня
live comments feed...