• Головна
  • У Житомирі вулиці будуть перейменовані не по-європейським канонам
Громадські слухання
11:34, 15 червня 2015 р.

У Житомирі вулиці будуть перейменовані не по-європейським канонам

Громадські слухання
12 червня у Житомирі  пройшов останній день громадських слухань щодо перейменування вулиць міста.
 
На розгляд обговорення виносилося перейменування топонімічних об’єктів: вул. Жукова на вулицю Героїв 95-ї бригади, вул. Сабурова на вул. Романа Шухевича, вул. Чапаєва на вул. Степана Бандера.
 
На загальноміські слухання прийшли представники молодого й старшого покоління, а також мешканці вулиць, що підлягають перейменуванню.
 Близько двохсот житомирян зібрались у залі. Кожен бажаючий мав можливість висловити свою думку і конкретні пропозиції щодо перейменування вулиць. Деякі учасники обговорення висловилися категорично проти, бо, на їхню думку, зараз це не на часі, і є важливіші проблеми – благоустрій міста: ремонт доріг, облаштування нових дитячих майданчиків, будівництво житла для молоді тощо.
Ніхто із присутніх в залі не заперечував проти запропонованої назви вулиці «Героїв 95-ї бригади» на честь Героїв новітньої доби, що захищають Україну.
 
Також було внесено колективну  пропозицію перейменувати  вулицю Чапаєва на  Зодча. З такою ініціативою виступив представник  Будівельного коледжу ЖНАЕУ:
«Зодчі - це об’єднана назва, в яку  входять і будівельники, і проектанти, творці, які відбудовували Житомир в 1945 році.  В 1945 р був заснований коледж».
 
Також, серед пропозицій учасників обговорень були:
- назвати одну із вулиць - Героїв десантників;
- перейменувати вулицю Чапаєва на Захисників Вітчизни;
- дати вулицям романтичні назви на кшталт Абрикосової в Криму;
- назвати одну із вулиць Студентською  на честь  студентів - рушійної сили будь-яких  змін у суспільстві;
- вулиці Олександра Невського, Володимира Великого, Ярослава Мудрого;
- повернути вулиці Маршала Рибалка історичну назву – Соколовська;
- перейменувати вулицю Чапаєва на честь краєзнавців-істориків Бориса Кругляка чи Миколи  Костриці;
-  відродити  насамперед історичні назви, які ніколи не викликають протиріч у суспільстві.
 
Представники Спілки радянських офіцерів категорично не погоджуються зі  зміною назв вулиць на С.Бандери та Р.Шухевича, захищаючи свої погляди. Після суперечки молоді з «Правого сектору» та партії «Свобода» із представниками  старшого покоління  останні демонстративно залишили місце проведення громадських слухань.
 
Краєзнавець Георгій Мокрицький говорить, що це результат комуністичної ідеології та  російської пропаганди. Настав час для України повернути власну історію. Краєзнавець погоджується, що перетворювати місто на "кладовище імен" є не раціонально, але якщо не стусується національних героїв України.
 
«В дорогах та суспільстві  будуть доти ями, доки вони будуть  в наших головах. Ми повинні раз і назавжди зав’язати із радянською ідеологією та системою,  не жалкуючи ям у  наших головах»,- наголосив історик, закликаючи житомирян бути українцями по духу.
 Викладач Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка Ігор Шурпан висловив думку про те, щоб пов’язувати назви вулиць з історичними назвами Житомира або іменами відомих житомирян, а не з новою політикою. На його думку, комісія з топоніміки не відроджує історичні назви міста, а йти шляхом увіковічення особистостей на вулицях – це хибний шлях.
«Так само думали комуністи, і так само думають наші націоналісти», – підкреслив Шурпан. Він підтримав думку логічності назви вулиць, яку висловив представник  Будівельного коледжу ЖНАЕУ.
Ще один виступаючий житомирянин зазначив: "Житомир. Чого він вартий? Усі нині чубляться. Брат на брата. Нема з ким сто грам випити..Нам потрібно спочатку порозумітись між собою в країні, а потім вулиці змінювати."
Заступник голови топонімічної комісії Георгій Мокрицький наприкінці слухання зазначив, що українці не повинні йти західним віянням та називати вулиці "Авеню 12..13..46". "Українці - романтичні натури. І назви вулиць мають нести національну приналежність", - зазначив Мокрицький.
Депутати міськради, вулиці округів яких заплановано перейменувати, і які входять до складу тимчасової комісії з перейменування вулиць, самі громадські обговорення не відвідують.
Тим не менш, долю перйменування вулиць вирішать депутати міської ради на найближчій сесії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #міська рада #громадські слухання #корупція #запобігання #спеціаліст #Чапаєва #Бандери
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...