• Головна
  • Житомирський державний університет імені Івана Франка працює за Програмою розвитку ООН
09:09, 17 червня 2015 р.

Житомирський державний університет імені Івана Франка працює за Програмою розвитку ООН

Днями Житомирський державний університет імені Івана Франка включено до Мережі ВНЗ, які беруть участь в Програмі розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ». Проект фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.

Житомирський державний університет імені Івана Франка підписав Меморандум про порозуміння, основною метою якого є: включення курсу «Сталий місцевий розвиток» до навчального плану вищого навчального закладу та/або включення його основних розділів до навчальних програм уже наявних суспільних дисциплін; підвищення потенціалу студентів, представників органів місцевого самоврядування та місцевих громад для реалізації спільного планування за принципом «знизу-вгору» та участі в заходах з місцевого сталого розвитку, а також сприяння поширенню концепції та досвіду участі громад у місцевому сталому розвитку через різні наукові заходи та кампанії з поінформованості на регіональному рівні.Крім того, проект передбачає залучення активного студентства до прийняття управлінських рішень в територіальних громадах області.

Відповідальність за виконання даного меморандуму покладено на завідувача кафедри менеджменту і адміністрування ЖДУ ім. І. Франка Ольгу Карпюк.

В рамках проекту на 2015 рік затверджено план діяльності Національної мережі партнерських університетів за підтримки спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Серед запланованого видання третього тому колективної монографії «Безконфліктний розвиток та права і можливості розвитку місцевих громад в контексті реформи децентралізації»; підготовка та видання збірки практичних кейсів «Мирний розвиток громад: подолання протиріч та попередження конфліктів»; тренінг для тренерів з проблематики сталого розвитку та організації громад; міжрегіональні студентські дебати; Літня школа «Сталий розвиток за участі громад»; конкурс студентських робіт (з виданням збірки кращих робіт); візити в громади студентів; навчальні візити студентів в громади, які впроваджують проекти з енергоефективності; Фестиваль молодіжної соціальної реклами «Інший погляд» та інше.

Варто зауважити, що в квітні поточного року Клуб дебатів кафедри менеджменту і адміністрування ЖДУ ім. І. Франка взяв участь у IV Всеукраїнському турнірі «Дебати зі сталого місцевого розвитку» Програми розвитку ООН. Відтак, Меморандум закріпив результати успішної участі викладачів та студентів ЖДУ ім. І.Франка у проекті та відкрив перед франківцями нові перспективи.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #ЖДУ Франка #програма #робота #ООН
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...