• Головна
  • З початку року на Житомирщині у пожежах загинуло 60 людей
Сумна статистика
12:37, 22 червня 2015 р.

З початку року на Житомирщині у пожежах загинуло 60 людей

Сумна статистика

Усього за перше півріччя поточного року службою Цивільного захисту по лінії «101» отримано 2870 повідомлень про виникнення подій різного характеру на території області. Наслідки надзвичайних подій та ситуацій призвели до загибелі 291 особи.

Левова частка повідомлень надходить про пожежі, яких вже зафіксовано 1709. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість пожеж більше на 68 % (1020). В області на початку року вже зафіксовано надзвичайну ситуацію спричинену пожежею. Вона сталася у лютому в селі Кирдани Овруцького району. Там загинуло одразу троє осіб. Ними виявилася господиня палаючого помешкання та її двоє дорослих синів. Фахівці встановили, що причиною займання стало коротке замикання в електромережі.

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.

Якщо виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди. Найголовніше – не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Пам’ятайте де знаходяться засоби пожежогасіння та вмійте ними користуватися.

Іноді ми призводимо до пожежі своїми необачними діями. Зокрема, 16 червня вогнеборці гасили пожежу в квартирі житлового будинку, що розташований в місті Малин. По прибуттю чергового караулу рятувальників було встановлено, що осередок займання знаходиться в квартирі на другому поверсі. Двері надзвичайникам відкрив сам власник житла. Він перебував у стані сильного алкогольного сп’яніння і курив у ліжку. Саме це і стало причиною займання.

- У побуті виникає чимало загорянь, які трапляються через легковажне ставлення громадян до власної безпеки, – зауважує заступник начальника Управління ДСНС Житомирщини Олег Держанівський. – Не перевантажуйте електромережу, вмикаючи одночасно надто багато електроприладів. Також часто люди вмикають багато приладів в одну розетку: через її перевантаження може статися загоряння.

Олег Держанівський пояснює, що однією з найпоширеніших звичок у побуті є залишення електропобутових приладів без нагляду. Зокрема, зустрічаються випадки, коли забувають вимкнути чайник, праску, паяльник тощо. Вони поступово перегріваються і стають причиною лиха.

Крім того варто з особливою обережністю користуватися телевізором, який у багатьох оселях безперервно працює годинами. Майже завжди загоряння телевізора трапляється через його перегрів. Для того, щоб цього не сталося, потрібно забезпечити його вентиляцію, не ставити біля опалювальних приладів, вимикати при перших ознаках несправності.

Пам’ятайте, що дотримання правил пожежної безпеки може допомогти зберегти своє життя та здоров’я не лише вам, а й вашим близьким. Відповідальність рятує життя!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #пожежа #загиблі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...