• Головна
  • Декомунізація на Житомирщині триває: наявні топонімічні назви унормують до українського правопису
Засідання
15:24, 24 червня 2015 р.

Декомунізація на Житомирщині триває: наявні топонімічні назви унормують до українського правопису

Засідання

23 червня відбулося засідання громадської гуманітарної ради при облдержадміністрації.

 Під час засідання розглянуто та одноголосно підтримано питання про декомунізацію, перейменування населених пунктів, вулиць, скверів, бульварів, провулків, площ, майданів, мостів та ін., назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

 Член гуманітарної ради, голова Житомирської обласної організації об’єднання «Порозуміння» В’ячеслав  Дехтієвський виступив із пропозицією під час змін топографічних назв враховувати всі історичні фактори та називати місця та вулиці іменами видатних українських особистостей.

 Також було внесено пропозиції щодо унормування всіх наявних топонімічних назв відповідно до норм українського правопису. Наприклад, без скорочення псевдонімів українських діячів – правильно вказувати «вул. Лесі Українки», а не «Л. Українки».

 Як повідомив голова гуманітарної ради, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, в ОДА підготовлено проект розпорядження голови облдержадміністрації на виконання ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», яким встановлено конкретних відповідальних та чіткі терміни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #декомунізація #перейменування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...