• Головна
  • У Бердичеві високий рівень підліткової злочинності,
15:10, 24 жовтня 2011 р.

У Бердичеві високий рівень підліткової злочинності,

Про це на засіданні круглого столу присвяченому підлітковій злочинності, повідомила Наталя Вальчук,начальник кримінальної міліції у справах дітей Бердичівського МВ УМВС. На засідання, що відбулось 20 жовтня були запрошені лідери учнівської та студентської молоді бердичівських навчальних закладів, методисти управління освіти та соціальні педагоги. Спершу дітям провели невеличку екскурсію по відділенні і ознайомили підлітків з роботою чергової частини давши на хвилину зануритись у світ нелегких буднів співробітників міліції. А згодом запросили в актовий зал, щоб обговорити причини і наслідки підліткової злочинності.

Більшість злочинів, що скоюються підлітками – майнового характеру, тобто крадіжки і на жаль, констатує правоохоронець, більшість з них скоєно у стані алкогольного сп’яніння.

«У порівнянні з минулим роком в місті відчутно зріс рівень підліткової злочинності, зараз на обліку у відділені кримінальної міліції у справах неповнолітніх перебуває 62 особи. В цьому році зареєстровано 58 злочинів скоєних підлітками, в минулому році ця цифра становила 43. Зараз Бердичів посідає перше місце  в області за рівнем підліткової злочинності» - розповідає пані Вальчук. Крадіжки скоюють переважно діти з неблагополучних родин, але й трапляються випадки, коли підлітки йдуть на злочин знічев’я, через відсутність якогось корисного заняття, вплив друзів та бажання самоствердитись у колі ровесників, так сформували причини злочинності самі учасники круглого столу.

Також діти в жвавих дискусіях обговорювали методи попередження злочинів, кожен з лідерів самоврядування розповідав про ті чи інші важелі впливу, що застосовуються в навчальних закладах, щоб попередити злочини. Так у ліцеї № 15 впровадили суд честі на якому місце на лаві підсудних займає учень, що не відвідує заняття без поважної причини чи поводить себе не відповідно званню ліцеїста. В ролі свідків виступають батьки, педагоги та самі учні. Педагогічний колледж заохочує студентів, в яких протягом семестру не було жодного пропуску занять виплачуючи премію в розмірі 200 гривень.

На думку присутніх основне у профілактиці злочинів розповісти своїм одноліткам почуте і побачене, щоб вони задумались і направили свої зусилля на позитивну самореалізацію. Молодь планує запрошувати в свої навчальні заклади правоохоронців та інші служби, для роз’яснення поняття «злочин та кара», щоб зрештою донести їх до адресатів – проблемних підлітків.

У Бердичеві високий рівень підліткової злочинності,, фото-1
У Бердичеві високий рівень підліткової злочинності,, фото-2
У Бердичеві високий рівень підліткової злочинності,, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...