• Головна
  • На Житомирі можна назбирати радіоактивні чорниці
Ягідний сезон
16:17, 8 липня 2015 р.

На Житомирі можна назбирати радіоактивні чорниці

Ягідний сезон

Значна частина Житомирщини приурочена до поліської зони – щедрої на лісові дари. Серед них чорниця – одна з найулюбленіших лісових ягід, сезон збирання якої знаходиться у самому розпалі. 

І не дивно: плоди чорниці містять вуглеводи, глюкозу, фруктозу, сахарозу, пектин, багато марганцю, міді, бору, титану, хрому. Вони покращують зір, регулюють функціонування травної системи, застосовуються у лікуванні та профілактиці серцево-судинних захворювань.

Та варто пам’ятати, що значна частина Житомирщини зазнала радіаційного впливу внаслідок Чорнобилької катастрофи. І хоча трагедія сталася понад 29 років тому, не слід втрачати пильності та настороженості щодо можливості забруднення дарів лісу радіоактивними речовинами, - інформують у Держсанепідслужбі.

Називати конкретні цифри вмісту радіонуклідів у чорниці в тому чи іншому населеному пункті не коректно. Річ у тому, що внаслідок забруднення ґрунтів ягоди, зібрані навіть на тій самій галявині, можуть мати абсолютно різні показники радіаційного забруднення.

Як свідчать дослідження, здійснені Житомирським обласним лабораторним центром Держсанепідслужби України, перевищення вмісту цезію-137 виявлені впродовж червня у 2 пробах ягід чорниці, зібраних у Коростенськму та у 5-ти пробах – в Овруцькому районах. Питома активність цезію137 у зазначених пробах коливалася в межах 510-1015 Бк/кг при допустимому значенні 500 Бк/кг. Споживання ягід чорниці з такими показниками призводить до внутрішнього опромінення організму. Тому безпечніше відмовитися від вживання чорниці, яка зібрана в забрудненій зоні.

З метою запобігання придбання радіоактивно забруднених ягід чорниці наполегливо рекомендуємо:

– купувати ягоди лише на організованих ринках, де здійснюється радіологічний контроль продукції;

– вимагати від продавців довідку про вміст радіонуклідів у продукції;

– хоча на ринках області повинен здійснюватися радіологічний контроль, рекомендуємо усім охочим придбати ягоди чорниці, перевіряти продукцію на вміст радіоактивних речовин у лабораторіях ветеринарної та фітосанітарної експертизи на ринках, ДУ Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України, інших відомчих лабораторіях;

– на територіях, що зазнали радіоактивного впливу, необхідно збирати ягоди в тих місцях, що визначені лісовими господарствами як придатні для заготівлі.

Дбайте про своє здоров’я!
Будьте завжди впевнені у якості продукції, що споживаєте.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #чорниці #розпал #сезон #радіоактивні території #Чорнобиль #вплив
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...