• Головна
  • У Малинському водосховищі токсичні сполуки важких металів перевищував ГДК в 2 рази
Лабораторний аналіз
10:32, 10 липня 2015 р.

У Малинському водосховищі токсичні сполуки важких металів перевищував ГДК в 2 рази

Лабораторний аналіз

За оперативною інформацією 6 липня поточного року спеціалістами Малинського міжрайонного управління виявлено факт забруднення р. Ірша невідомою речовиною: на поверхні Малинського водосховища виявлено маслянисті плями коричневого кольору.

За фактом забруднення фахівцями Держсанепідслужби було відібрано проби води для визначення санітарно-хімічних та мікробіологічних показників. За результатами проведених лабораторних досліджень зразка виявлено невідповідність якості води вимогам СанПиН 4630-88 «Санитарные правила и нормы охраны поверхностных вод от загрязнения», а вміст марганцю загального при цьому перевищував ГДК в 2 рази, що свідить про велика кількість промислових забруднень у водоймі, у тому числі токсичні сполуки важких металів.

Втім, вміст нафтопродуктів і синтетичних поверхнево-активних речовин у досліджених пробах цілком допустимий. За мікробіологічними показниками у досліджених пробах води відхилень також не виявлено.

За результатами обстеження станом на 8 липня маслянистих плям на поверхні водосховища не лишилось.

Нагадаємо, що кілька років тому назад каналізаційні стоки ледь не потрапили у Малинське водосховище через авварійну ситуацію на насосній станції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Малинське водосховище #Ірша #забруднення #марганець #важкі метали
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...