• Головна
  • На Житомирщині бурштиновий бізнес пошкодив майже 200 га лісових земель
10:12, 11 липня 2015 р.

На Житомирщині бурштиновий бізнес пошкодив майже 200 га лісових земель

 Голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук та начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський взяли участь у міжвідомчій робочій нараді з питання протидії незаконному видобутку бурштину на території Житомирської області, що відбулася в Житомирі 10 липня.

До участі в нараді було запрошено керівників силових, правоохоронних та природоохоронних структур обласного та районного рівнів, голів районних адміністрацій та рад, керівників державних лісогосподарських підприємств області. Про це повідомляє прес-служба ЖОУЛМГ.

Про те, якою є ситуація на сьогодні на територіях, де донедавна варварським способом добувався бурштин-сирець, і яких заходів вживає кожен керівник та очолювана ним структура, аби припинити цей злочинний промисел доповідали учасники заходу.

«Завдяки постійній роботі міжвідомчих рейдових груп, до яких входить і державна лісова охорона, станом на 10.07.2015 року незаконне видобування бурштину в основному припинено, - повідомив Андрій Курінський. – В окремих кварталах державного підприємства «Білокоровицьке ЛГ» є окремі поодинокі випадки видобуванням бурштину шляхом викопування місцевим населенням. Лісівники своєчасно інформують правоохоронні органи про факти незаконного видобутку, тісно співпрацюють з ними, беруть участь у спільних заходах, надають необхідну допомогу, зокрема забезпечують транспортом, пальним тощо. Однак, лісове господарство області зазнало масштабних втрат. Внаслідок незаконного видобування бурштину пошкоджено майже 200 га земель лісогосподарського призначення, розмір шкоди, заподіяної лісу, становить фактично мільйон гривень. Ми вже визначили контури ділянок пошкоджених насаджень, проте площа цих лісів буде збільшуватися за рахунок всихань, через згарища, засмічення, які стали наслідком перебування у лісових кварталах такої кількості людей».

За попередніми розрахунками лісівників та науковців, щоб відновити екосистеми на пошкоджених лісових землях, потрібно близько 400 тисяч гривень на кожен гектар.

Адже насамперед необхідно провести облік деревини, як на корені, так і поваленої неліквідої, влаштувати технологічні заїзди, канали для акумулювання надлишкової вологи, заготівлю та вивезення деревини. І лише після відновлення лісорослинних умов можна буде створювати лісові культури.

Тримати ситуацію під повним контролем та не допустити відновлення цього незаконного промислу закликав присутніх голова облдержадміністрації Сергій Машковський, а також повідомив, що обласна рада готова виділити певні кошти на рекультивацію та проведення лісовідновлювальних робіт на цих землях».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #бурштин #ліс #добування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...