• Головна
  • Житомирщину знову відвідав Володимир Литвин
09:07, 31 жовтня 2011 р.

Житомирщину знову відвідав Володимир Литвин

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у п'ятницю взяв участь в урочистостях з нагоди 10-річчя середньої школи у с. Слобода-Романівська Новоград-Волинського району Житомирської області

Голова Верховної Ради сприяв будівництву цього учбового закладу.

За повідомленням прес-служби спікера, виступаючи перед педагогічним колективом школи, учнями і випускниками, В.Литвин зауважив: «Я пам'ятаю, як ми починали будівництво школи, як мало хто вірив, що ми її збудуємо, а ми зробили це за рекордно короткі терміни, і зараз у селі поруч з амбулаторією і церквою стоїть ще один храм - храм науки».

Керівник парламенту склав щиру подяку нинішнім вчителям, а також педагогам, які навчали його самого. «Мені дуже поталанило, що в мене були такі вчителі, які навчали нас, як бути людиною, як творити, як жити», - сказав він.

Звертаючись до школярів, В.Литвин побажав їм ставити перед собою високі цілі і досягати їх, зауваживши, що «якби у нас була свого часу така школа, ми були б щасливі».

Голова Верховної Ради подарував школі інтерактивну дошку, комп'ютер та спортивний інвентар, а також нагородив відзнаками парламенту представників педагогічного колективу.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо нинішнього рівня освіти, В.Литвин зазначив, що останнім часом спостерігається падіння рівня знань, загальної та фундаментальної підготовки.

На його думку, така тенденція обумовлена тим, що «сьогодні освіта вже не є гарантією соціального успіху». Окрім цього, зауважив керівник парламенту, освіта набула масового характеру, і університети, починаючи з 1970-80 рр. минулого століття, фактично виконують функції загальноосвітніх шкіл.

Також, за словами В.Литвина, зараз завдячуючи мережі Інтернет і високому рівню інформаційних технологій у будь-який момент можна отримати будь-яку інформацію, і для цього не обов'язково мати високий рівень загальної підготовки. Він також звернув увагу на те, що Україна нині переживає перехідний період, під час якого далеко не завжди запитані ті напрями, які визначають фундаментальну підготовку і, відповідно, успіхи у науково-технічній сфері. До того ж, сказав керівник парламенту, Україна «все ще залишається в індустріальній добі, тоді коли світ живе в інформаційному і постінформаційному суспільстві».

«В Україні немає загального розуміння, якою має бути система освіти, - наголосив В.Литвин. - Борються за систему управління, за контроль над навчальними закладами, менше мова йде про зміст освіти». При цьому він звернув увагу на те, що під час дискусій щодо законопроекту про освіту «ніхто не говорить про суть і зміст проблеми, тому що на цьому мало хто розуміється, а більшою мірою беруть участь у дискусіях люди, які не провели жодного уроку і не прочитали жодної лекції».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

ТОП новини
Хлопець з Житомирщини зі своєю коханою підкорюють «Україна має талант» пристрасною парною акробатикою, — ВІДЕО
УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ
У Житомирі двоповерхове приміщення ДП «Житомирський ЦНТІ» вартістю 28 млн грн повернуть політехнічному університету в державну власність
ПРОКУРАТУРА
Рудий кіт Міккі із Житомира потрапив до Книги рекордів України, — ФОТО
РЕКОРД УКРАЇНИ
За збут психотропів та наркотичних засобів чоловіку на Житомирщині «світить» до 12 років позбавлення волі
ПРОКУРАТУРА
Оголошення
live comments feed...