• Головна
  • Сергій Рижук перебував з робочою поїздкою у Романівському районі
15:05, 1 листопада 2011 р.

Сергій Рижук перебував з робочою поїздкою у Романівському районі

31 жовтня голова обласної державної адміністрації Сергій Рижук перебував з робочою поїздкою у Романівському районі. Цього дня громада Вільшанської сільської ради зібралася відзначити дві важливі події: підключення нового 1682-метрового газопроводу та відкриття понтонного мосту через річку Случ. У заходах взяли участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олександр Никитюк і голова Романівської районної адміністрації Олександр Чорноморець.

За словами голови облдержадміністрації Сергія Рижука, питання газифікації на Житомирщині поступово переходить до сфери буденності. «Проте на Поліссі газ ще й досі є святом, – зауважує Сергій Миколайович. – У минулому році та на початку поточного року газопроводи відкривали у селах лісостепової зони, у центральній частині області. Тепер же триває газифікація Полісся. І ось село глибокого Полісся Вільха має свій газопровід. Це вагома подія для мешканців села. Газ полегшує будні людей і є лише одним кроком серед тих, які ще будуть здійснені для покращення нашого із вами життя».

Новий газопровід у Вільсі запалила його жителька-пенсіонерка зі своєю внучкою. Цій жінці голова облдержадміністрації пообіцяв проведення газу до її оселі за виділені з бюджету кошти.

Одночасно з відкриттям газопроводу у Вільшанській сільській раді святкували й відкриття понтонного мосту. Мешканці Вільхи та Малої Токарівки розповідають, що відсутність мосту була для них споконвічною проблемою. Два села однієї сільської ради з’єднувала лише підвісна кладка, або ж, у крайніх випадках, доводилося діставатися з одного населеного пункту до іншого в об’їзд через Баранівку – 25 кілометрів. «Люди у наших сусідніх селах часто поєднані родинними стосунками, мають на іншому боці річки свої земельні ділянки. Через відсутність мосту від села до села не могла доїхати ні швидка допомога, ні пожежна, ні поштовий автомобіль», – каже сільський голова Олексій Дейсан.

Сергій Рижук та Олександр Чорноморець, розрізавши стрічку, урочисто відкрили понтонний міст над Случчю. Міст скоротив відстань між селами до трьох кілометрів.

Голова облдержадміністрації поділився з Вільшанською громадою успіхами області: «Житомирщина в цілому динамічно розвивається. За дев’ять останніх місяців промисловість дала приріст 115%. Це вдвічі більше, ніж у середньому по державі. У сільському господарстві маємо показник – 1 млн. 400 тонн зерна. Такої кількості зерна ще ніколи не було в нашій області, навіть у радянські часи».

Сергій Рижук щиро привітав вільшан із газифікацією та відкриттям мосту. «Ці події у вашому житті дають можливість сподіватися, що ваші села будуть ще інтенсивніше розвиватися, що ви будете не просто жителями села, а гордо нестимете ім’я селянина як господаря на своїй землі, який любить свою землю і не дає їй занепадати», – сказав він.

Довідково: Про газифікацію сіл Вільшанської сільської ради почали вести мову ще у 2006 році. Спочатку зібралася громада села Мала Токарівка і вирішила своїми силами зробити перші кроки до газифікації. На той час мешканці зібрали 2200 гривень. За ці кошти закупили труби і розпочали будівництво. Надалі фінансову допомогу надали місцеве дочірнє підприємство «Шпат» і ТОВ «АТЕМ» (2 тис. 500 грн.). Значну допомогу сільська рада отримала від облдержадміністрації та обласної ради - 100 тис. грн., районної адміністрації і ради. Таким чином, у 2009 році з 60-ти дворів села Мала Токарівка до 38-ми провели газ, тому що є двори, які пустують. Після цього розпочали газифікацію села Вільха. За підтримки влади, спонсорів, жителів села спорудили газопровід через річку Случ, яка розділяє два села сільської ради, і в 2010 році провели газ на трьох вулицях Вільхи. На початку 2011 року за ініціативи жителів стали проводити газ і на інші вулиці села. На сьогодні у селі Вільха запалили газ на шести вулицях – це близько 60 дворів. За кілька днів газифікованим буде все село.

Встановлення моста обійшлося спонсорові – дочірньому підприємству «Шпат» – в суму близько мільйона гривень. Він важить близько 100 тонн і має довжину 66 метрів. Вантажопідйомність моста – 60 тонн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...