• Головна
  • Перевізники на маршруті № 108 “Житомир – Зарічани” за підвищення плати за проїзд сплатять штраф
13:04, 17 липня 2015 р.

Перевізники на маршруті № 108 “Житомир – Зарічани” за підвищення плати за проїзд сплатять штраф

Житомирським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України виявлено антиконкурентні узгоджені дії двох перевізників на маршруті № 108 “Житомир – Зарічани”. Покаранням за неправомірне підняття плати за проїзд на перевізників накладено штрафні санкції в сумі 18 тис. грн.

"У ході розгляду колективного звернення мешканців с. Зарічани щодо незаконного підвищення тарифів на перевезення пасажирів на маршруті № 108 “Житомир – Зарічани”, яке надійшло до Відділення від Житомирської обласної державної адміністрації, стало відомо, що з 09.03.2015 вартість перевезення пасажирів на маршруті № 108 “Житомир – Зарічани” було піднято з 4 грн до 5 грн. При цьому ФОП Савіцьким Є.А. та ФОП Добровінським О.В. повідомлено, що причиною підвищення плати за проїзд стало різке підвищення наприкінці лютого та на початку березня 2015 року цін на паливно – мастильні матеріали та комплектуючі до транспортних засобів, та надано розрахунки вартості тарифів на перевезення пасажирів на маршруті “Житомир – Зарічани”", - повідомили в прес-службі Житомирського ОТВ АМКУ.

Проаналізувавши надані суб'єктами господарювання розрахунки вартості 1 пасажиро-кілометра на перевезення пасажирів на маршруті № 108 “Житомир-Зарічани” Відділенням встановлено, що обома суб’єктами господарювання у розрахунки вартості тарифів закладено однакові витрати на такі складові як: заробітна плата водіїв; заробітна плата робітників; заробітна плата інженерно-технічних працівників, службовців, інших категорій працюючих, відрахування на соціальні заходи, мастильні матеріали, дизельне пальне, технічне обслуговування та ремонт.

Крім того, ФОП Савіцьким Є.А. та ФОП Добровінським О.В. до тарифів на перевезення пасажирів на маршруті № 108 “Житомир – Зарічани” закладається однаковий відсоток загальновиробничих витрат, в той час як вони є самостійними особами – підприємцями, кожен з яких має свої власні витрати.

Зміст наданих ФОП Савіцьким Є.А. та ФОП Добровінським О.В. відповідей, стиль оформлення розрахунків тарифів на перевезення пасажирів на маршруті “Житомир – Зарічани”, кількість вищезазначених збігів у розрахунках та встановлення з 09.03.2015 однакової вартості перевезення пасажирів на маршруті № 108 “Житомир – Зарічани” у розмірі 5 грн свідчить про узгодженість дій між вказаними перевізниками.

Такі дії ФОП Савіцького Є.А. та ФОП Добровінського О.В визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання шляхом встановлення цін реалізації товарів (послуг), які можуть призвести до обмеження конкуренції.

Підприємців зобов’язано припинити порушення шляхом скасування до 06.07.2015 вартості перевезення пасажирів на маршруті 108 “Житомир – Зарічани” у розмірі 5,00 грн та у трьохмісячний термін з дня одержання рішення здійснити розрахунки економічно обґрунтованих тарифів на перевезення пасажирів на маршруті загального користування № 108 “Житомир – Зарічани”.

На засіданні адміністративної колегії Відділення ФОП Савіцьким Є.А. та ФОП Добровінським О.В. визнано порушення законодавства про захист економічної конкуренції та повідомлено, що дане порушення ними вчинено неумисно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #маршрутка 108 #Зарічани #перевізники #штраф #тарифи #антимонопольники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...